Premiérový titul Konečného, pátý pro Vacenovskou

Ve sportovní hale Lokomotivy Plzeň vyvrcholilo JKD SPED mistrovství České republiky jednotlivců ve stolním tenisu. Majitelem nejcennějších singlových titulů se stali Tomáš Konečný (TTS Carbo Koks Polonia Bytom) a Iveta Vacenovská (Linec AG Froschberg). Zatímco pro Konečného to byl první singlový titul v kariéře, Vacenovská zopakovala své triumfy z let 2005, 2007, 2011, 2012. V deblech si prvenství vybojovali Tomáš Konečný s Tomášem Treglerem, Kateřina Pěnkavová s Anetou Kučerovou a Lubomír Jančařík s Ivetou Vacenovskou.

Finále dvouhry mužů přineslo souboj dvou stolních tenistů, kteří spolu před časem oblékali dres pražského El Niňa. Lépe začal Tomáš Konečný, jenž vlétl do finálového zápasu jako uragán a díky aktivní hře získal první set poměrem 11:5. Také v další sadě zůstala aktivita na raketě Konečného, který navýšil své vedení na 2:0. Prokopcov se však zdaleka nevzdával a zápas nabíral na obrátkách. O všem se nakonec rozhodlo v závěru šesté sady. Konečný vedl 3:2 na sety a měl jeden mečbol za druhým. Pět jich dokázal Dima odvrátit, ale šestý již hráč polského celku TTS Carbo Koks Polonia Bytom proměnil ve svůj premiérový singlový titul mistra České republiky. “I když jsem vedl 2:0, zápas nebyl zdaleka rozhodnutý. Důležité bylo, že jsem vyhrál set na 3:1. Pak se to tahalo a v šesté sadě přišla dramatická koncovka. S Dimou to zkrátka nikdy není vyhrané, dokud neuděláte poslední balon. Je to hráč první stovky světového žebříčku, to hovoří za všechno. Byl to pro mě vydařený turnaj. S Tomášem Treglerem jsme vyhráli čtyřhru, takže v deblu máme zlatý hattrick,“ konstatoval spokojený Tomáš Konečný.

Dvojnásobný český šampion 2014 – Tomáš Konečný

Úvodní dva sety finálového utkání v ženském singlu vyzněly jasně pro českou reprezentační jedničku. Iveta Vacenovská vedla rychle 2:0 na sety, až od třetí sady se Kateřině Pěnkavové přece jen podařilo dostat se do zápasu. Klíčovým momentem pak byla koncovka páté sady. Vacenovská si v ní vypracovala sérii mečbolů, Pěnkavová dva dokázala odvrátit, ale ten třetí, za stavu 13:14 už česká reprezentační jednička proměnila a radovala se popáté z titulu mistryně České republiky ve dvouhře žen. “Jsem velice šťastná, protože minulý rok jsem na mistrovství republiky skončila v semifinále. Měla jsem jediný cíl, vzít si ten titul zpátky,“ uvedla krátce po finálovém utkání Iveta Vacenovská. “Herně to ještě stoprocentní nebylo, ale semifinále i finále jsem dobře zvládla takticky. Hrála jsem chytře a přestože se mi nedařilo úplně podle mých představ, oba zápasy jsem nakonec vyhrála a to je nejdůležitější.“

Ve finále mužského deblu se hrál vynikající stolní tenis. Petr David s Františkem Plačkem sehráli s Tomášem Konečným a Tomášem Treglerem vyrovnanou partii. Obhájci titulu dokázali otočit skóre z 1:2 na 3:2 a stali se potřetí v řadě za sebou českými šampiony ve čtyřhře mužů.

Kateřina Pěnkavová získala titul ve čtyřhře spolu s Anetou Kučerovou

Finále čtyřhry žen se stalo snadnou záležitostí favorizované dvojice Kateřina Pěnkavová – Aneta Kučerová. Pro mladé stolní tenistky Hodonína Barboru Kapounovou a Veroniku Kmeťovou byl již postup do finále obrovským úspěchem.

Také ve smíšené čtyřhře se z mistrovského titulu radovali favorité. Turnajové jedničky Lubomír Jančařík a Iveta Vacenovská si ve finále poradili s juniorskou dvojicí Tomáš Polanský – Karolína Mynářová ve třech setech.

JKD SPED mistrovství České republiky ve stolním tenisu

Závěrečné nedělní výsledky

DVOUHRA MUŽŮ

Finále: Dmitrij Prokopcov (GV Hennebont) – Tomáš KONEČNÝ (TTS Carbo Koks Polonia Bytom) 2:4 (-5,-5,3,-9,5,-16)

ČTYŘHRA MUŽŮ

Finále: Tomáš KONEČNÝ, Tomáš TREGLER (TTS Carbo Koks Polonia, SF SKK El Niňo Praha) – Petr David, František Plaček (Post SV Mühlhausen, SV Brackwede) 3:2 (8,-7,-10,8,9).

DVOUHRA ŽEN

Finále: Iveta VACENOVSKÁ (Linec AG Froschberg) – Kateřina Pěnkavová (SKST Hodonín) 4:1 (4,5,-8,6,13).

ČTYŘHRA ŽEN

Finále: Kateřina PĚNKAVOVÁ, Aneta KUČEROVÁ (SKST Hodonín, MSK Břeclav) – Barbora Kapounová, Veronika Kmeťová (SKST Hodonín) 3:0 (9,7,2).

SMÍŠENÁ ČTYŘHRA

Finále: Iveta VACENOVSKÁ, Lubomír JANČAŘÍK (Linec AG Froschberg, TTC Zugbrücke Grenzau) – Tomáš Polanský, Karolína Mynářová (Slavoj Severotuk Ústí n.L., SKST Baník Havířov) 3:0 (9,8,9).

Kompletní výsledky mistrovství JKD SPED České republiky jednotlivců ve stolním tenisu v Plzni najdete na webových stránkách ČAST: http://old.ping-pong.cz/asociace/mistrovstvi-cr