Příští soupeř Vršovic prohrál 0:3

V druhém utkání skupiny B Ligy mistrů vyhrál v sobotu podle předpokladů UMMC Jekatěrinburg nad příštím soupeřem Vršovic Pontoise Cergy AS hladce 3:0. Za 90 minut a po devíti setech bylo hotovo v krásném jekatěrinburském sportovním centru pro 3000 diváků.

V druhém utkání skupiny B Ligy mistrů vyhrál v sobotu podle předpokladů UMMC Jekatěrinburg nad příštím soupeřem Vršovic Pontoise Cergy AS hladce 3:0. Za 90 minut a po devíti setech bylo hotovo v krásném jekatěrinburském sportovním centru pro 3000 diváků.

Domácí ruský tým napsal na jedničku čínského obranáře Hou Yingchao a bývalá světová desítka si bez problémů poradila s Němcem Peterem Franzem. Na post jedničky postavil trenér francouzského celku Christian Adam Portugalce Marcose Freitase (posila po přestupu z Ochsehausenu), neboť týmová jednička Adrien Mattenet je zraněn. Domácí Alexander Šibajev si však s Freitasem poradil až nečekaně hladce. A na závěr přišlo v domácím podání to nejlepší. Michael Maze se představil po dlouhé přestávce zaviněné zraněním nohy. (Naposledy nastoupil v Lize mistrů přesně před rokem). Třicetiletý Dán, mistr Evropy z roku 2009 po výborném výkonu porazil úřadujícího juniorského mistra Evropy, 16letého Francouze Tristana Floreho ve třech setech.

Skupina B – 1. kolo
UMMC Jěkatěrinburg – Pontoise Cergy AS 3:0.
Hou Yingchao – Franz 3:0 (7,6,6), Šibajev – Freitas 3:0 (7,6,7), Maze – Flore 3:0 (6,4,9).

V druhém kole Ligy mistrů již budou oba české týmy hrát v domácím prostředí – i když ne ve svých domovských hernách. V pátek 16. září přivítá El Niňo v hale Sparty na Podvinném mlýně německý TTC Zugbrücke Grenzau. O den později v hale Jižního Města v Praze 11 se střetnou Vršovice s Pontoise Cergy AS. Oba zápasy začínají v 18.00 hodin a o podrobnostech vás budeme informovat.