Prohra po vyrovnaném souboji a dobrém výkonu

Hana Matelová s Barborou Balážovou ve čtvrtfinále svedly pětisetovou bitvu s hráčkami z Taiwanu

Poslední česká hráčka v hlavní soutěži na turnaji WTT v katarském Dauhá Hana Matelová je už rovněž ze hry ven. Společně se Slovenkou Barborou Balážovou prohrály ve čtvrtfinále s třetí nasazenou dvojicí na turnaji Chen Szu-Yu, Cheng Hsien-Tzu z Taiwanu 2:3.

Byl to velmi vyrovnaný souboj, v němž až do rozhodujícího setu živily naděje na postup oba páry. Česko-slovenská dvojice nezačala zápas nejlépe a v prvním setu neustále prohrávala. V jeho závěru však dokázala otočit a nakonec si vypracovala hned čtyři setboly. Bohužel, jejich soupeřky všechny odvrátily a set vyhrály 15:13.

I ve druhém setu měly Matelová s Balážovou dva setboly. Tentokrát nezaváhaly, slovenská reprezentantka vytáhla za stavu 10:8 ze svého repertoáru servis, který její soupeřka nezvládla. Škoda, že se Matelové s Balážovou nepodařilo dotáhnout do konce slibně rozehraný třetí set, v němž vedly už 5:2. Hráčky z Taiwanu však neustále hýřily aktivitou, byly rychlé a velmi málo chybovaly. Opět šly do vedení.

Ovšem česko-slovenská dvojice také nic nevzdala. Nečekaně hladce vyhrála další set a zápas šel do dramatické koncovky. Za stavu 3:5 v rozhodujícím setu si vzaly time out Evropanky, otočily na 6:5 a následoval time out Asiatek. I jim se následně podařilo skóre otočit a pak už zápas nepustily. Hana Matelová s Barborou Balážovou na turnaji i přes skvělý výkon skončily.

WTT Contender, Dauhá

Výsledky českých hráčů a hráček

Čtyřhra žen, čtvrtfinále: Chen Szu-Yu, Cheng Hsien-Tzu (Taiwan) – Barbora Balážová (Sloven.), Hana MATELOVÁ 3:2 (13,-8,8,-6,8).