Prvenství Kristýny Štefcové v rakouském Linci

Ve dnech 18. až 21. dubna 2014 se v TIPS Aréně v rakouském Linci uskutečnil 14. ročník mezinárodního turnaje mládeže Austrian Sparkasse Youth TT – Championships, kterého se v konkurenci 359 hráčů a hráček z pětadvaceti zemí zúčastnilo též sedmatřicet mladých stolních tenistů a stolních tenistek z České republiky.

V pátek 18. dubna byla dohrána jako první soutěž družstev nejmladších žákyň, ve které Daniela Růžičková (SB Světlá nad Sázavou) spolu s Julií Koch z francouzského výběru Moselle obsadila vynikající 2. místo, když nestačily pouze na družstvo Ile de France.

Daniela Růžičková (SB Světlá nad Sázavou) spolu s Julií Koch na stupních vítězů

V neděli 20. dubna skončily zbývající soutěže družstev. Asi největšího úspěchu dosáhli v kategorii nejmladších žáků Šimon Bělík (TJ Ostrava KST) a Ondřej Pešek (Jiskra Třeboň), kteří zvítězili před družstvy Slovenska a STK LAV – Jevremovac ze Srbska. V kategorii mladších žáků obsadili Tomáš Martinko (TJ Ostrava KST) s Radkem Skálou (TTC MS Brno) výborné 2. místo, když nestačili pouze na francouzský klub PACA a v kategorii juniorek obsadila Kristýna Štefcová, hájící barvy výběru Horního Rakouska též 2. místo.

Vítězné družstvo v kategorii nejmladších žáků – Šimon Bělík a Ondřej Pešek

Další úspěchy jsme získali v B finále, tzv. Challenge turnaji, a to jak v kategorii nejmladších žáků, kde Dan Janovský s Riccardo Tesolinem (Sokol Hradec Králové) obsadili 1. místo, podobně jako jejich kolegové ze Sokola Hradec Králové Jan Mokrejš a Filip Jakubský, kteří zvítězili v soutěži mladších žáků před Davidem Podrazilem (SKST Hodonín) a Daliborem  Skopalem (DDM Olomouc). V kategorii starších žáků skončili David Průša (Sportovní Jižní Město) s Davidem Šáleným (SK DDM Kotlářka) na 3. místě a v kategorii starších žákyň zvítězily Anna Matějovská s Terezou Pytlíkovou (SKST Vlašim).

Jan Mokrejš a Filip Jakubský zvítězili v B finále kategorie mladších žáků

Na Velikonoční pondělí 21. dubna 2014 vyvrcholily soutěže jednotlivců. Většinu medailových úspěchů jsme získali v soutěžích útěchy. V kategorii nejmladších žákyň obsadila Daniela Růžičková (SB Světlá nad Sázavou) 2. místo, mezi nejmladšími žáky zvítězil Rudolf Slezák (KST Zlín), v soutěži mladších žákyň skončily Gabriela Štěpánová (Sokol Děhylov) na 2. místě a Aneta Bošinová (SKST Vlašim) na 3. místě. V kategorii mladších žáků zvítězil Filip Černota (AC Sparta Praha) a Radim Bako (TJ Lanškroun) obsadil 3. místo.

Kristýna Štefcová na nejvyšším stupínku s pohárem pro vítězku dvouhry juniorek

Jedinou medaili v hlavní soutěži tak vybojovala podobně jako loni “domácí“ Kristýna Štefcová, která ve dvouhře juniorek nepoznala hořkost porážky a po zásluze skončila na 1. místě.

Podrobné výsledky z turnaje Austrian  Sparkasse Youth TT – Championships 2014 naleznete na:  www.froschberg.at.

Více fotografií z turnaje Austrian  Sparkasse Youth TT – Championships 2014 najdete na facebooku ČAST – https://www.facebook.com/CeskaReprezentaceStolnihoTenisu/posts/485133884949003