Liga mistrů pro AS Pontoise Cergy

Hrdinou finálové odvety jedenadvacetiletý Tristan Flore

Stolní tenisté AS Pontoise Cergy vyhráli podruhé v historii svého klubu prestižní Ligu mistrů. Přední celek francouzské PRO A smazal v odvetném finálovém utkání manko z prvního měření sil ve švédském Eslövs, kde prohrál 1:3. O vítězství AS Pontoise Cergy se dvěma body zasloužil Tristan Flore, jeden přidal Marcos Freitas. O zisku cenné trofeje nakonec rozhodl lepší poměr setů z finálového dvojzápasu. Ten hovořil o jediný set ve prospěch stolních tenistů AS Pontoise Cergy.

Hrdinou odvetného finálového utkání byl jedenadvacetiletý Tristan Flore, který nejprve hladce přehrál Mattiase Översjö 3:0. Poté si za stavu 2:1 na juniorském mistru Evropy z roku 2011 vylámala zuby i jednička švédského týmu Číňan Xu Hui a bylo rozhodnuto. AS Pontoise Cergy se tak opět po dvou letech radovalo z cenné trofeje.

Odvetné finálové utkání Ligy mistryň mezi TTC Berlín Eastside a KTS Zamek Tarnobrzeg mělo hladký průběh. Německé šampiónky zvítězily hladce 3:0 a po v sezónách 2011/2012, 2013/2014, přidaly do klubové vitríny třetí trofej v Ligy mistryň.

Soljaová Petti IMG_2280

Petrissa Soljaová vyhrála v barvách TTC Berlín Eastside Ligu mistryň ve stolním tenisu

Také Pohár ETTU zná své letošní vítěze. V soutěži mužů se z prvenství radovali stolní tenisté rakouského celku Weinviertel Niederösterreich, stejnou soutěž žen poprvé v historii ovládly hráčky francouzského CP Lyssois Lille Metropole.

Liga mistrů ve stolním tenisu

Finále – odvetný zápas

AS Pontoise Cergy – Eslövs Al Bordtennis 3:1

Tristan FLORE – Mattias ÖVERSJÖ 3:0 (8,9,7), Marcos FREITAS – XU Hui 3:1 (-6,11,8,13), Kristian KARLSSON – Robert SVENSSON 1:3 (4,-5,-7,-9), Tristan FLORE – XU Hui 3:1 (6,11,-6,7). První utkání: 1:3 (5:9).

Liga mistryň ve stolním tenisu

TTC Berlín Eastside – KTS Zamek Tarnobrzeg 3:0

SHAN Xiaona – Natalia PARTYKAOVÁ 3:0 (11,5,12), Petrissa SOLJAOVÁ – Li QIAN 3:0 (5,7,13), 10,9,2), Georgina PÓTAOVÁ – HAN Ying 3:1 (-7,4,0,0). První utkání: 3:2.