První pokus nevyšel, Adámková nepostoupila

Lucemburčanka Sarah de Nuteová porazila českou hráčku po lepším začátku 4:2

První možnost, jak se poprat o letenku na olympiádu do Tokia, české reprezentantce Karin Adámkové nevyšla. V úvodním kole 2. fáze evropské kvalifikace prohrála s Lucemburčankou Sarah de Nuteovou 2:4 a v této fázi končí.

Reparát ji čeká od sobotního odpoledne, kdy začne 3. fáze kvalifikace, do které se probojují všichni hráči a hráčky z 2. fáze, kteří si nezajistí ve 2. fázi místa na olympiádě.

Lucemburská hráčka vstoupila do zápasu lépe než Adámková. Vyhrála tři sety za sebou a zdálo se, že souboj brzy skončí. Adámková nevyužila setbol ve druhém setu ani vedení v setu třetím. Pak ale přece jen vyrovnala hru a dva sety získala ve svůj prospěch. Vyrovnat se ji však nepovedlo. Z postupu se naopak radovala její soupeřka. „Byl to vyrovnaný souboj. Bohužel, Karin nezachytila začátek zápasu, stav 0:3 se hodně špatně otáčí. Nic se ale neděje, má za sebou náročný program. Teď si jeden den odpočine a v sobotu se může pustit do bojů o poslední letenky,“ řekl k výkonu české reprezentantky trenér Petr Nedoma.

Ve druhém kole 2. fáze kvalifikace se tak představí už jen nasazená dvojice českých reprezentantů. Pavel Širuček změří síly s Lucemburčanem Ericem Glodem, Hana Matelová si zopakuje souboj z nedávné světové olympijské kvalifikace s Francouzkou Prithikou Pavadeovou.

Evropská olympijská kvalifikace, Guimarães

Výsledky 2. fáze turnaje

Dvouhra žen, 1. kolo: Sarah de Nuteová (Luc.) – Karin ADÁMKOVÁ 4:2 (8,11,8,-5,-8,9).