Qatar Open: Samsonov a Samaraová

V Dauhá evropské finále dvouhry mužů i žen

V katarském Dauhá vyvrcholil turnaj seriálu ITTF World Tour ve stolním tenisu Qatar Open. Oba “hlavní“ singlové tituly vyhráli Evropané. Vítězem dvouhry mužů se stal osmatřicetiletý Bělorus Vladimir Samsonov, který ve finále porazil svého klubového spoluhráče z ruského Orenburgu Němce Dimitrije Ovtcharova 4:1. Dvouhru žen ovládla pětadvacetiletá Rumunka Elizabeta Samaraová. Vítězka Czech Open 2014 se po zranění opět dostává do výborné formy. V Dauhá si poradila se všemi soupeřkami, ve finále smetla Němku Han Ying 4:0.

Samsonov BLR IMG_3072 o.k

Vladimir Samsonov získal již 25. singlový titul na okruhu ITTF World Tour ve stolním tenisu

Cesta Ivety Vacenovské a Liu Jia ženským deblem skončila ve čtvrtfinále. Česko-rakouská dvojice prohrála s Park Youngsook a Yang Haeun (Jižní Korea) 0:3.

Qatar Open 2015logo World Tour 2015 malé

Závěrečné výsledky turnaje:

DVOUHRA MUŽŮ

Semifinále: Dimitrij Ovtcharov (Německo) – Marcos Freitas (Portugalsko) 4:2 (2,-10,9,6,-9,8), Vladimir Samsonov (Bělorusko) – Chaung Chi-Yuan (Tchaj-wan) 4:0 (11,12,5,7). Finále: Dimitrij Ovtcharov – Vladimir Samsonov 1:4 (-9,-8,-13,6,-9).

DVOUHRA ŽEN

Semifinále: Feng Tianwei (Singapur) – Han Ying (Německo) 3:4 (6,8,-7,-10,-7,5,-10), Yang Haeun (Jižní Korea) – Elizabeta Samaraová (Rumunsko) 1:4 (-5,10,-7,-6,-5). Finále: Han Ying – Elizabeta Samaraová 0:4 (-6,-10,-6,-9).

ČTYŘHRA MUŽŮ

Finále: Marcos Freitas, Andrej Gačina (Portugalsko, Chorvatsko) – Hugo Calderano, Gustavo Tsuboi (Brazílie) 3:0 (3,5,10).

ČTYŘHRA ŽEN

Čtvrtfinále: Iveta VACENOVSKÁ, LIU Jia (ČR, Rakousko) – Park Youngsook, Yang Haeun (Jižní Korea) 0:3 (-7,-8,-5). Finále: Jiang Huajun, Tie Yana (Hongkong) – Lin Ye, Zhou Yihan (Singapur) 3:0 (3,9,8).