Qatar Open: Vacenovská s Pěnkavovou vyřazeny

V katarském Dauhá pokračuje výborně obsazený turnaj seriálu GAC GROUP 2014 ITTF World Tour ve stolním tenisu – Qatar Open. Ve druhém kole dvouhry žen se dnes představily také dvě české reprezentantky Iveta Vacenovská a Kateřina Pěnkavová. České stolní tenistky, bohužel, nedokázaly navázat na skvělé čtvrteční výkony a proti soupeřkám z elitní padesátky světového žebříčku tentokrát neuhrály ani set.

Zápas Ivety Vacenovské se Švédkou Li Fen (WR: 37.) hodně ovlivnila smolně prohraná koncovka prvního setu. Zkušená úřadující mistryně Evropy se po vítězství 13:11 viditelně uklidnila a bez problémů dovedla utkání do postupového konce. Také Kateřina Pěnkavová neměla v dnešním souboji s obranářkou Li Xue (WR: 40.) mnoho šancí na úspěch. Francouzská vicemistryně Evropy z roku 2011 měla zápas pod kontrolou a s jistotou si zajistila účast v osmifinále Qatar Open.

V Dauhá se dnes naopak dařilo spoluhráčkám Ivety Vacenovské z Lince – Petrisse Soljaové a Rakušance Liu Jia. Obě vyřadily asijské soupeřky – P. Soljaová porazila Cheng I-Ching 4:1 a Liu Jia si v šesti setech poradila s další reprezentantkou Tchaj-wanu Huang Yi-Hua.

Liu Jia ve čtyřhře s Vacenovskou neuspěla, ale v singlu postoupila do osmifinále

Česko-rakouská dvojice Iveta Vacenovská – Liu Jia v pátek večer prohrála v osmifinále čtyřhry žen s Lee Ho Ching a NG Wing Nam z Hongkongu 1:3 na sety.

Qatar Open 2014

DVOUHRA ŽEN

II. kolo: Iveta VACENOVSKÁ (Česká republika) – Li Fen (Švédsko) 0:4 (-11,-6,-6,-1), Kateřina PĚNKAVOVÁ – Li Xue (Francie) 0:4 (-6,-9,-6,-7).

ČTYŘHRA ŽEN

Osmifinále: Iveta VACENOVSKÁ, Liu Jia (Česká republika, Rakousko) – Lee Ho Ching, NG Wing Nam (Hongkong) 1:3 (-10,9,-8,-5).