Reitšpies pátý, Štefcová desátá

V portorickém San Juanu o víkendu vyvrcholily turnaje Global Junior Circuit Finals a Global Cadet Challenge. Mladí čeští reprezentanti hráli v kadetských dvouhrách zápasy o konečné pořadí a dařilo se jim. David Reitšpies skončil na celkovém pátém místě, když v závěrečném utkání porazil žebříčkově nejlepšího Evropana Francouze Andreu Landrieu 3:1. Kristýna Štefcová obsadila desátou příčku.

V portorickém San Juanu o víkendu vyvrcholily turnaje Global Junior Circuit Finals a Global Cadet Challenge. Mladí čeští reprezentanti hráli v kadetských dvouhrách zápasy o konečné pořadí a dařilo se jim. David Reitšpies skončil na celkovém pátém místě, když v závěrečném utkání porazil žebříčkově nejlepšího Evropana Francouze Andreu Landrieu 3:1. Kristýna Štefcová obsadila desátou příčku.

Finále Global Junior Circuit
Junioři
Semifinále: Hung Tzu-Hsiang (Tchaj-wan) – Shouman (Egypt) 4:3, Choi Deok Hwa (J. Korea) – Ghosh (Ind.) 4:2. Finále: Hung – Choi 4:1 (-7,11,2,8,6)

Juniorky
Semifinále: Chen Szu-Yu (Tchaj-wan) – Xiao (Port.)  4:1, Li Siyun (Sin.) – Hsing (USA) 4:0. Finále: Chen – Li 4:1 (-7,4,2,4,7)

Global Cadet Challenge
Dvouhra – kadeti
Semifinále: Zhou (Čína) – Park (J. Korea) 4:2, Kim (J. Korea) – Calderano (Braz.) 4:1. Finále: Zhou Qihao – Kim Min Hyeok 4:2 (-6,-7,9,6,7,7). O 3. místo: Calderano – Park Jeong Woo 3:0. O 5. – 8. místo: Landrieu (Fr.) – Chen (Port.) 3:0, Reitšpies – Yadav (Ind.) 3:2 (5,-9,-9,8,9). O 5. místo: Reitšpies – Landrieu 3:1 (9,4,-4,9), O 7. místo: Chen – Yadav 3:1.
Kadetky
Semifinále: Doo Hoi Kem (Hkg) – Zhang Lily (USA) 4:2, Liu (Čína) – Trosmanová (Izr.) 4:1. Finále: Liu Gaoyang – Doo 4:1 (9,11,-8,7,8). O 3. místo: Zhang – Trosmanová 3:0. O 9. – 16. místo: Štefcová – Vargasová (Peru) 3:1 (8,5,-7,8). O 9. – 12. místo: Štefcová – Riosová (Port.) 3:1 (-4,7,7,5). O 9. místo: Khetkuenová (Thajsko) – Štefcová 3:0 (7,7,10).

Družstvo Evropy kadetů na Global Cadet Challenge v San Juanu. Zleva náš David Reitšpies, Francouz Landrieu, Švéd Ahlander a Portugalec Chen.