Reitšpies postoupil na letní olympiádu mládeže

V portugalském městě Vila Nova de Gaia se dnes rozhodlo o prvních účastnících turnaje ve stolním tenisu na II. Letních olympijských hrách mládeže, které se letos v srpnu uskuteční v čínském Nankingu. A mezi čtyřlístkem šťastných juniorů je i český reprezentant David Reitšpies. Sedmnáctiletý hráč SF SKK El Niňo Praha v rozhodujícím utkání porazil Portugalce Diogo Chena 4:2 na sety.

Český juniorský reprezentant prokázal v souboji s domácím reprezentantem Chenem velkou bojovnost a vůli po vítězství. Reitšpies zpočátku dotahoval náskok soupeře, ale pak brilantně zvládl klíčové momenty utkání, koncovky pátého a šestého setu. V páté sadě nejprve otočil z 3:7 na 9:7, aby pak tento set vyhrál poměrem 11:9. Také v šesté sadě Reitšpies dokázal zlikvidovat náskok soupeře. Chen vedl už 8:3, ale ani tento stav Davida nezlomil. Po sérii šesti míčků šel do vedení 9:8 a koncovka opět patřila českému hráči. Reitšpies byl na koni, rychle si vypracoval mečbol, který hned proměnil v postup na olympijské hry mládeže.

Zkušený trenér Pavel Špaček musel mít ze svého svěřence tadost

Kvalifikace pro II. Letní olympijské hry mládeže

Světová kvalifikace – Vila Nova de Gaia

Vyřazovací fáze turnaje

Výsledky čtvrtfinálových zápasů

DÍVKY

Doo Hoi Kem (Hongkong) – Tamolwan Khetkhuanová (Thajsko) 4:1, Charlotte Carey (Wales) – Chiu Ssu – Hua (Tchaj-wan) 0:4, Adina Diaconu (Rumunsko) – Natalia Bajorová (Polsko) 4:3, Anqi Luová (Kanada) – Miyu Katová (Japonsko) 1:4.

CHLAPCI

Hugo Calderano (Brazílie) – Adam Szudi (Maďarsko) 1:4, David Reitšpies – Chen Diogo (Portugalsko) 4:2 (-9,8,-5,7,9,9), Hung Ka Tak (Hongkong) – Kilian Ort (Německo) 0:4.

Další informace o světové kvalifikaci na II. Letní olympijské hry mládeže najdete na: http://www.ittf.com/competitions/competitions2.asp?Competition_ID=2275&category=YOG