Reitšpies s Polanským na finále nedosáhli

David Reitšpies a Tomáš Polanský si přivezou z 57. MEJ ve stolním tenisu, které dnes vrcholí v italském městě Riva del Garda, bronzovou medaili za čtyřhru juniorů. Čeští reprezentanti v dnešním dopoledním semifinále prohráli s portugalskou dvojicí Diogo Chen – Jorge Costa 0:3 na sety. Portugalci se ve finále střetnou o titul juniorských evropských šampiónů s reprezentanty Maďarska Adamem Szudim a Nandorem Ecsekim. Pro české reprezentanty tak letošní MEJ v Riva del Garda skončilo ziskem jediné bronzové medaile, o kterou se ve čtyřhře „postarali“ Reitšpies s Polanským.

Semifinálový zápas čtyřhry juniorů probíhal s výjimkou druhé sady v režii sehraného portugalského páru. Jen ve druhém setu svitla naděje na obrat ve vývoji utkání. Reitšpies s Polanským se dostali do vedení 9:7, ale další míček již nepřidali a prohráli 9:11. Diogo Chen s Costou pak již zápas dovedli do vítězného konce. “Škoda koncovky druhého setu, tam byla možnost jak narušit suverenitu Portugalců. Bohužel to nevyšlo. Bylo vidět, že Portugalci jsou perfektně sehraní. Čtyřhru spolu hrají dlouhodobě, v podstatě už od svých kadetských let a výborně se doplňují. Já jsem rád, že tahle naše dvojice dosáhla alespoň na medaili, že to nebylo zbytečné spojení těchto dvou hráčů,“ uvedl po utkání reprezentační trenér českých juniorů Pavel Špaček.

David Reitšpies s Tomášem Polanským prohráli s Portugalci Diogo Chenen a Costou 0:3

57. MEJ ve stolním tenisu – Riva del Garda

Soutěže jednotlivců

Výsledky českých reprezentantů

ČTYŘHRA JUNIORŮ

Semifinále: David REITŠPIES, Tomáš POLANSKÝ – Diogo Chen, Jorge Costa (Portugalsko) 0:3 (-7,-9,-2).

Více původních fotografií z letošního MEJ ve stolním tenisu v Riva del Garda najdete průběžně na facebooku ČAST: https://www.facebook.com/CeskaReprezentaceStolnihoTenisu