Rusko opět porazilo naše juniory, debl stříbrný

Jaromír Zlámal se na WJC v Doha v soutěži jednotlivců probojoval do čtvrtfinále, kde jeho pouť zastavil ruský hráč Golovanov, ve finále čtyřhry spolu s Františkem Plačkem skončili také na raketě tohoto hráče a jeho kolegy Skachkova.

Dvojice František Plaček a Jaromír Zlámal na WJC v Doha určitě neudělala ostudu. V družstvech junioři prohráli v semifinále s vítězi, ruským párem Skachkov, Golovanov. František Plaček prohrál se Skachkovem a Jaromír Zlámal s Golovanovem, třetí bod získali Rusové ve čtyřhře.

Jaromír Zlámal na turnaji nepoznal hořkost porážky s nikým jiným, než právě s Golovanovem. Prohrál s ním v družstvech, v singlu 2:4 v boji o medaili a ve čtyřhře spolu s Františkem Plačkem podlehli ve finále také zmiňovanému ruskému páru, 0:3. Oba ruští hráči postoupili do finále dvouhry, Skachkov v semifinále porazil přemožitele Plačka z osmifinále, prvního nasazeného Kolarka a Golovanov Vipawatanakula (THA). Ve finále byl úspěšnější Skachkov 4:3.

V juniorkách jsme zastoupení na tomto turnaji neměli. Mezi nadvládu Rumunek se také probojovaly Rusky. Rumunky Dodean a Samara vyhrály soutěž družstev před Ruskami, stejně tak čtyřhru a finále dvouhry bylo také Rumunsko – Ruské, Dodean proti Prokhorove. Dodean si v semifinále poradila s Ruskou Shavyrinou a Prokhorova zase s Rumunkou Samarou. Ve družstev v jejich vzájemném souboji byla úspěšnější Dodean a výsledek zopakovala a Prokhorovou porazila i ve finále dvouhry 4:1.

Další informace najdete na stránkách ITTF. Podrobné informace z místa dění bohužel nemáme.

Výsledky skupina:
Zlámal – Saham (IRQ) 3:0, Yaghoubi (IRI) 3:0, Linjawi (UAE) 3:0
Plaček – Verma (IND) 3:0, Al-Saadi (QAT) 3:1, Laber (JOR) 3:0
Hlavní soutěž: Plaček – Mohd Waleed Abdulla (QUAT) 4:2 (-5,-11, 8, 7, 5, 3), Kolarek Tomislav (HRV) 1:4 (-8, 9, -10, 6, 6)
Zlámal – Soumyajita Ghosh (IND) 4:1 (8, -4, 9, 9, 7), Boguslav Koszik (POL) 4:0 (9, 4, 7, 9), Stanislav Golovanov (RUS) 2:4 (-5, 9, – 7, 3, -6, -9)
Čtyřhra: Plaček, Zlámal – Bakeer, Zahran (JOR) 3:1(12,1, -6,2), Alem, Elmoutery (KSA) 3:1 (4, -4, 3, 5), Dielissen, Michely (LUX) 3:1 (5, 9, -9, 10), finále Skachkov, Golovanov (RUS) 0:3 (4, -11, 3)