Russian Open: Niwa a Išikawaová

V Jekatěrinburgu se hrálo “malé mistrovství Japonska“

V ruském Jekatěrinburgu dnes vyvrcholil předposlední turnaj seriálu GAC GROUP 2014 ITTF World Tour ve stolním tenisu – Russian Open. Závěr pětidenních bojů se změnil v malé mistrovství Japonska. Reprezentanti ze Země vycházejícího slunce v Jekatěrinburgu získali pět ze šesti turnajových titulů. Unikl jim jediný, ve čtyřhře mužů triumfovali Tang Peng a Wong Chun Ting z Hongkongu.

Nejcennější, singlové tituly, si na Russian Open vybojovali dvaadvacetiletý Koki Niwa a o rok starší Kasumi Išikawaová, která v Jekatěrinburgu vyhrála společně se Sajakou Hiranovou i čtyřhru.

Velkým překvapením letošního Russian Open byl Paul Drinkhall. Šestadvacetiletý Angličan se v Jekatěrinburgu potkal s vynikající formou. Na cestě do finále vyřadil dva hráče z elitní desítky světového žebříčku – Portugalce Marcose Freitase a Němce Dimitrije Ovtcharova. Drinkhallovu pouť turnajem ukončil až ve finále dvaadvacetiletý Japonec Koki Niwa, který vyhrál svůj první turnaj World Tour v kariéře.

Išikawa IMG_3743

Japonka Kasumi Išikawaová vyhrála na Russian Open dvouhru i čtyřhru

Čistě japonské finále dvouhry žen přineslo nevídané drama, i když to tak zpočátku nevypadalo. Zkušenější Ai Fukuharaová totiž vedla 3:1 na sety, ale Kasumi Išikawaová dotáhla zápas do rozhodující sedmé sady. Fukuharaová ji začala mnohem lépe, vypracovala si slibný náskok (6:1, 7:2) a celkem tři mečboly. Išikawaová se však překonávala, nakonec krajanku porazila 15:13 a radovala se z třetího singlového titulu na okruhu ITTF World Tour ve stolním tenisu.

Russian Open 2014

Závěrečné výsledky

DVOUHRA ŽEN

Semifinále: Kasumi IŠIKAWAOVÁ – Hina Hajataová (obě Japonsko) 4:0 (4,7,5,4), Shan Xiaona (Německo) – Ai FUKUHARAOVÁ (Japonsko) 2:4 (-6,-8,-8,7,9,-4). Finále: Kasumi IŠIKAWAOVÁ – Ai Fukuharaová 4:3 (8,-9,-5,-7,3,7,13).

DVOUHRA MUŽŮ

Semifinále: Dimitrij Ovtcharov (Německo) – Paul DRINKHALL (Anglie) 3:4 (6,-9,12,-3,-8,5,-2), Koki NIWA – Džun Mizutani (oba Japonsko) 4:0 (6,4,9,8). Finále: Paul Drinkhall – Koki NIWA 1:4 (12,-8,-5,-7,-7).

ČTYŘHRA ŽEN

Finále: Miju Maedaová, Hitomi Satová (Japonsko) – Sajaka HIRANOVÁ, Kasumi IŠIKAWAOVÁ (Japonsko) 1:3 (-9,8,-10,7).

ČTYŘHRA MUŽŮ

Finále: TANG Peng, [F2] WONG Chun Ting (Hongkong) – Fedor Kuzmin, Grigorij Vlasov (Rusko) 3:1 (-7,6,5,11).

DVOUHRA ŽEN do 21 let

Finále: Miu HIRANOVÁ (Japonsko) – Petrissa Soljaová (Německo) 4:0 (9,9,9,5).

Finále: Sathiyan Gnanasekaran (Indie) – Juja OŠIMA (Japonsko) 0:4 (-8,-7,-5,-7).