Šimon Bělík skončil na TOP 10 kadetů třetí

Český kadet si vítězstvím nad Němcem Hollem řekl o medaili

Třídenní turnaj TOP 10 juniorů a kadetů v nizozemském Noordwijcku nabídl tradičně pravdivé srovnání nejlepších evropských hráčů a hráček obou věkových kategorií. Hrálo se systémem každý s každým a účastníky čekalo devět těžkých zápasů.

V kategorii kadetek se hned první den ve druhém zápase zranila domácí Anna Petersová a její výsledky se do tabulky nezapočítávaly. Stejně ovšem v prvním duelu prohrála se suverénní Rumunkou Jelenou Zahariovou, takže to nijak průběh turnaje kadetek neovlivnilo.

Největšího úspěchu z českých zástupců dosáhl kadet Šimon Bělík. Po dvou dnech ještě dokonce sahal po možné výhře, ovšem po dvou prohrách nakonec bojoval o medaili s Němcem Mike Hollem. Poslední zápas Bělík zvládl na jedničku a nakonec se z Nizozemska vrací s bronzovou medailí. Jeho kategorii vyhrál Rumun Darius Movileanu, který prohrál jen jediný zápas. Bělík skončil s bilancí šesti výher a tří porážek.

V kategorii juniorek doháněla Zdena Blašková dva sedmisetové prohrané bitvy a nakonec obsadila šestou příčku. Byla ovšem jednou ze dvou hráček, která dokázala porazit vítězku turnaje Rumunku Taniu Plaianovou, vyzrála i na úřadující mistryni Evropy Annu Wegrzynovou, ovšem ztrácela s hráčkami, které skončily za ní.

Svoji první účast na prestižním klání uzavřela kadetka Helena Sommerová umístěním v dolní polovině. Vyhrála jediný zápas s Řekyní Malamatenií Papadimitriouovou a právě tuto hráčku, společně se zraněnou Annou Petersovou nechala za sebou. Obsadila osmou příčku.

TOP 10 juniorů a kadetů 2019, Noordwijk

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra juniorek, 1. kolo: Emine Ernstová (Niz.) – Zdena BLAŠKOVÁ 4:3 (-10,8,10,-9,-1,6,7), 2. kolo: Olga Vishniaková (Rus.) – Zdena BLAŠKOVÁ 4:3 (-8,8,11,9,-8,-6,9), 3. kolo: Zdena BLAŠKOVÁ – Ema Labošová (Sloven.) 4:0 (12,11,5,5), 4. kolo: Zdena BLAŠKOVÁ – Isa Coková (Fr.) 4:1 (-10,7,8,3,1), 5. kolo: Franziska Schreinerová (Něm.) – Zdena BLAŠKOVÁ 4:3 (-13,-8,4,6,8,-8,9), 6. kolo: Katarzyna Wegrzynová (Pol.) – Zdena BLAŠKOVÁ 4:2 (7,-4,-8,10,1,12), 7. kolo: Jamila Laurentiová (It.) – Zdena BLAŠKOVÁ 4:3 (5,-6,-6,6,-2,4,6), 8. kolo: Zdena BLAŠKOVÁ – Tania Plaianová (Rum.) 4:1 (11,6,7,-10,14), 9. kolo: Zdena BLAŠKOVÁ – Anna Wegrzynová (Pol.) 4:0 (5,9,2,8). Konečné pořadí: 1. Tania Plaianová (Rum.) 7 vítězství/2 prohry, 2. Jamila Laurentiová (It.) 6/3, 3. Anna Wegrzynová (Pol.) 6/3, 4. Franziska Schreinerová (Něm.) 6/3, 5. Katarzyna Wegrzynová (Pol.) 5/4, 6. Zdena BLAŠKOVÁ 4/5, 7. Olga Vishniaková (Rus.) 4/5, 8. Isa Coková (Fr.) 4/5, 9. Emine Ernstová (Niz.) 2/4, 10. Ema Labošová (Sloven.) 1/8.

Dvouhra kadetů, 1. kolo: Šimon BĚLÍK – Iulian Chirita (Rum.) 4:2 (9,-7,-9,5,14,7), 2. kolo: Šimon BĚLÍK – Jakub Goldír (Sloven.) 4:0 (10,10,9,5), 3. kolo: Hugo Deschamps (Fr.) – Šimon BĚLÍK 4:0 (4,9,11,10), 4. kolo: Šimon BĚLÍK – Milosz Redzimski (Pol.) 4:3 (2,-2,10,-10,11,-6,6), 5. kolo: Šimon BĚLÍK – Gabrielius Camara (Niz.) 4:0 (7,2,6,8), 6. kolo: Šimon BĚLÍK – Eduard Ionescu (Rum.) 4:1 (-8,5,3,2,1), 7. kolo: Darius Movileanu (Rum.) – Šimon BĚLÍK 4:2 (10,-3,8,7,-8,8), 8. kolo: Louis Laffineur (Bel.) – Šimon BĚLÍK 4:2 (5,6,-10,11,-9,11), 9. kolo: Šimon BĚLÍK – Mike Hollo (Něm.) 4:3 (5,7,-4,-7,-12,10,7). Konečné pořadí: 1. Darius Movileanu 8/1, 2. Iulian Chirita 7/2 (oba Rum.), 3. Šimon BĚLÍK 6/3, 4. Louis Laffineur (Bel.) 5/4, 5. Hugo Deschamps (Fr.) 5/4, 6. Milosz Redzimski (Pol.) 4/5, 7. Mike Hollo (Něm.) 4/5, 8. Eduard Ionescu (Rum.) 3/6, 9. Gabrielius Camara (Niz.) 2/7, 10.Jakub Goldír (Sloven.) 1/8.

Dvouhra kadetek, 1. kolo: Dorottya Tolgyesová (Maď.) – Helena SOMMEROVÁ 4:1 (-11,8,9,7,7), 2. kolo: Hana Arapovičová (Chorv.) – Helena SOMMEROVÁ 4:2 (8,-5,11,7,-4,8), 3. kolo: Vlada Voroninová (Rus.) – Helena SOMMEROVÁ 4:0 (6,6,7,0), 4. kolo: Elena Zahariová (Rum.) – Helena SOMMEROVÁ 4:1 (-9,8,4,8,5), 5. kolo: Helena SOMMEROVÁ – Malamatenia Papadimitriouová (Řec.) 4:1 (11,9,5,-7,4), 6. kolo: Naomi Prjankovičová (Něm.) – Helena SOMMEROVÁ 4:2 (5,5,-9,11,-9,3), 7. kolo: Helena SOMMEROVÁ volno, 8. kolo: Alina Zavarykinová (Rus.) – Helena SOMMEROVÁ 4:1 (7,9,-8,7,8), 9. kolo: Annett Kaufmannová (Něm.) – Helena SOMMEROVÁ 4:0 (12,3,10,7). Konečné pořadí: 1. Elena Zahariová (Rum.) 9/0, 2. Annett Kaufmannová (Něm.) 7/2, 3. Vlada Voroninová (Rus.) 7/2, 4. Hana Arapovičová (Chorv.) 6/3, 5. Alina Zavarykinová (Rus.) 5/4, 6. Dorottya Tolgyesová (Maď.) 4/5, 7. Naomi Prjankovičová (Něm.) 3/6, 8. Helena SOMMEROVÁ 1/8, 9. Malamatenia Papadimitriouová (Řec.) 1/8, 10. Anna Petersová (Niz.) 0/9.