Širuček prohrál se Sidorenkem a bude rovněž opravovat

Podobně jako obě české hráčky, nastoupí v sobotu do 3. fáze kvalifikace

Po Karin Adámkové a Haně Matelové vypadl ve 2. fázi turnaje evropské kvalifikace v portugalském Guimarãesi ve dvouhře i Pavel Širuček. Česká mužská jednička prohrála s ruským mladíkem Vladimírem Sidorenkem ve čtvrtfinále a o postup na olympijské hry bude hrát ve 3. fázi.

Širuček zápas dobře rozehrál a vyhrál první set. V tom druhém vedl 9:8. Levoruký ruský hráč ovšem má už ve svých v devatenácti letech dostatek zkušeností, aby nezpanikařil. Tradiční agresivní hrou doplněnou hlasitým povzbuzováním postupně ovládl dění za stolem. Vyhrál koncovku druhého setu a pak už svoje vedení neustále navyšoval.

Útočil z obou stran, málo chyboval a jen výjimečně dal českému hráči šanci na zakončení. Širuček se snažil, ovšem jeho tradiční zbraně nebyly proti Sidorenkovi účinné. „Začal jsem dobře, ale ani nevím, kde se to začalo lámat. On trochu prodloužil servis, nemohl jsem se dostat do tlaku. Kazil jsem bekhend ve výměnách, kdy jsem to cítil na raketě, ale letělo to ven ze stolu. Byl to takový divný zápas. On byl asi lepší, hlavně když zlepšil příjem. Nedá se nic dělat, musím to zkusit ještě v další fázi turnaje,“ řekl po zápase český reprezentant.

Druhá fáze vyvrcholí v sobotu dopoledne zápasy o první dvě letenky v obou soutěžích. Pak budou všichni hráči a hráčky, kteří vypadli ve 2. fázi, rozlosováni do nového turnaje 3. fáze. V něm budou muži hrát o tři místa na olympiádě a ženy o dvě.

Evropská olympijská kvalifikace, Guimarães

Výsledky 2. fáze turnaje

Dvouhra mužů, čtvrtfinále Vladimír Sidorenko (Rus.) – Pavel ŠIRUČEK 4:1 (-6,9,6,3,9).