ŠKST Bratislava „půlmistrem“ Pramos extraligy

„Mise“ ŠKST Bratislava do Čech na poslední dvojkolo poloviny základní části Pramos extraligy dopadla pro slovenského vicemistra veleúspěšně! Po nedělním vítězství 4:1 v Králově Dvoře zvítězil tým našich východních sousedů i v pondělní dohrávce 10. kola na stole Lokomotivy Vršovice Aquecon přesvědčivě 4:0. ŠKST Bratislava se tak dostal do čela tabulky a vyhrál první polovinu základní části. Stejně jako v minulém roce…

„Mise“ ŠKST Bratislava do Čech na poslední dvojkolo poloviny základní části Pramos extraligy dopadla pro slovenského vicemistra veleúspěšně! Po nedělním vítězství 4:1 v Králově Dvoře zvítězil tým našich východních sousedů i v pondělní dohrávce 10. kola na stole Lokomotivy Vršovice Aquecon přesvědčivě 4:0. ŠKST Bratislava se tak dostal do čela tabulky a vyhrál první polovinu základní části. Stejně jako v minulém roce…

Hosté se domnívali, alespoň tak to říkal jejich trenér Luboš Kokeš, že v týmu soupeře nastoupí Japonec Macudaira. Leč po příjezdu do herny Vršovic se přesvědčili, že tomu tak není. Naopak kouč domácích Milan Orlowski postavil sestavu tak, aby se při očekávané konstelaci hrálo alespoň na remízu a na dvojku napsal Lukáše Sojku. Jeho plán začal naplňovat Jiří Vráblík v první dvouhře proti Bai He. Hrál přesně, sebevědomě a dostatečně tvrdě. Vyhrál s přehledem dva sety a vypadalo to pro Lokomotivu dobře. Jenže 26letý Číňan, který bojoval též s nachlazením, postupně začal být více aktivní a obraz hry se začal měnit. Avšak nadále se jednalo o vyrovnaný boj, který v závěru pátého setu rozhodlo pár míčků ve prospěch Bai He.

V druhém singlu se podle očekávání prosadil Peter Šereda proti nejistému a zbytečně nervóznímu Lukáši Sojkovi a slovenský reprezentant zvítězil snadno 3:0. Třetí dvouhra však zlomila Vršovicím „vaz“. Lépe řečeno Kristián Kobes výhrou nad Michalem Bardoněm po pěti setech. Byl to hodně zvláštní zápas dvou slovenských hráčů, přičemž domácí Bardoň si může ještě dlouho vyčítat, jak mu vítězství „proteklo“ mezi prsty. První set hladce získal, hrál výborně z obou stran a neměl slabin. V druhé sadě otočil Bardoň stav 2:6 na svůj setbol 10:9, ale set prohrál. Třetí opět bez větších problémů vybojoval slovenský reprezentant. Ve čtvrtém setu vedl Bardoň 6:0 a vypadalo to na rychlý konec. Ale chyba lávky. Kobes začal hrát uvolněně, servíroval Bardoňovi krátce do forhendu a vždy s jinou rotací a díky výborné úderové technice bodoval řadou skvělých zásahů z obou stran. Z 6:0 otočil neuvěřitelně na 6:10 a vzápětí vyrovnal na 2:2. Pátý set kopíroval ten první, alespoň ze začátku, protože Bardoň na otočce vedl 5:0. Ovšem nastal podobný scénář, Kobes míček po míčku snižoval a když vyrovnal na 7:7, pokračoval dalšími dvěma úspěšnými zásahy. Bardoň se naposledy „nadechnul“ a i díky prasátku snížil na 8:9 a pak vyrovnal. Na servis však šel Kobes a dva body, forhendem a bekhendem ukončil pro sebe vítězně utkání.

Za stavu 3:0 pro hosty šli ke stolu Sojka a Bai He. Většina z necelých tří desítek diváků se už pomalu trousila domů s vědomím, že je rozhodnuto. Za chvíli to byla jistota a debakl Lokomotivy 0:4 byl dokonán. Bratislava oplatila domácím loňskou prohru na tomto místě i s úroky.

Nyní je v čele Pramos extraligy po 11 kolech čtyřlístek ŠKST Bratislava (41), Sokol Králův Dvůr (39), Baník Charvát Havířov (36) a Lokomotiva Vršovice Aquecon (33). Ale hned zítra už může SF SKK El Niňo (32 b.) přeskočit Vršovice, neboť hraje odložené utkání se Sokolem Hradec Králové 2 Imeda (od 17 hodin na Kotlářce). Více statistiky na http://stis.ping-pong.cz/htm.

Milan Orlowski, trenér Vršovic: „Sestava nám vyšla a je to 0:4. Tak co k tomu mám říci. Spoléhali jsme, že Bardoň a Vráblík nastoupí proti Kobesovi, a to jsou naše dva body. Ale když s ním prohraje Bardoň za stavu 2:1 a 6:0 a potom je to 2:2 a 5:0, tak je to těžké. Vráblík vedl 2:0 s Číňanem a taky prohrál. Prostě zvláštní zápas…“
Luboš Kokeš, trenér Bratislavy: „Tak 4:0 jsme tedy nečekali. Bai sice prohrával 0:2, ale potom se chytil. Říkal jsem mu, že musí být více aktivní, protože jistotu, rychlost a tvrdost úderů má. Potom už bylo vidět, že má navrch. Kiko Kobes zahrál pěkný zápas. U něj je potřeba, aby si začal více věřit.“

Dohrávka 10. kola
Lokomotiva Vršovice Aquecon – ŠKST Bratislava 0:4. Vráblík – Bai He 2:3 (7,7,-8,-6,-8), Sojka – Šereda 0:3 (-4,-4,-8), Bardoň – Kobes 2:3 (6,-10,6,-8,-9), Sojka – Bai He 0:3 (-4,-6,-6).