Baku: Semifinále je na světe

Další skvělé představení českých stolních tenistek v Baku

České stolní tenistky porazily ve čtvrtfinále soutěže družstev Francii 3:1 a na Evropských hrách v Baku postoupily mezi čtyři nejlepší celky, které budou hrát o medaile. V boji o postup do finále se české reprezentantky utkají s favorizovaným Německem, které v Baku oba své zápasy vyhrálo hladce 3:0.

Úvodní dvouhra přinesla pětisetovou bitvu, ve které byla Renáta Štrbíková vždy o krok napřed. Xian Yifang sice dvakrát dokázala srovnat skóre, ale zkušená česká stolní tenistky ovládla pátý set poměrem 11:5. Také následující souboj jedniček obou týmů začala lépe česká reprezentantka. Iveta Vacenovská vyhrála první set 11:9, jenže v dalším průběhu utkání se prosadila francouzská obranářka. Li Xue získala tři sady po sobě a vyrovnala stav na 1:1. Ve čtyřhře se blýskly Hana Matelová s Renátou Štrbíkovou. S výjimkou třetího setu měly zápas s dvojicí Grundischová – Li Xue pod kontrolou a dostaly český reprezentační celek podruhé do vedení. Iveta Vacenovská pak zvládla klíčový moment utkání s Grundischovou, když ve druhé sadě musela odvracet hned čtyři setboly soupeřky. Česká jednička nakonec tento set vyhrála 13:11 a pak celý čtvrtfinálový dotáhla do vítězného konce.

Evropské hry v Bakulogo Evropské hry 2015 Baku web+

Turnaj ve stolním tenisu

Soutěže družstev

ŽENY

Čtvrtfinále

Česká republika – Francie 3:1

Renáta ŠTRBÍKOVÁ – Xian Yifang 3:2 (9,-9,6,-7,5), Iveta VACENOVSKÁ – Li Xue 1:3 (9,-8,-8,-8), Hana MATELOVÁ, Renáta ŠTRBÍKOVÁ – Carole Grundischová, Li Xue 3:1 (6,8,-3,6), Iveta VACENOVSKÁ – Carole Grundischová 3:0 (6,12,7).

Další výsledky: Německo – Rusko 3:0, Ukrajina – Švédsko 3:0, Polsko – Nizozemsko 2:3.

Kompletní informace o turnaji ve stolním tenisu na Evropských hrách v Baku najdete zde: http://www.baku2015.com/table-tennis/index.html