Slovenian Open: Vacenovská – Liu Jia 4:3!!!

Neuvěřitelný zápas ve druhém kole dvouhry Slovenian Open předvedla Iveta Vacenovská proti Rakušance Liu Jia. Česká reprezentantka po nesmírně dramatickém a nervydrásajícím drama zvítězila ve Velenje 4:3 a postoupila do osmifinále. V boji o poslední osmičku se střetne zítra, od 13.15 hodin s Rumunkou Elizabetou Samaraovou, která vyřadila v druhém kole Bělorusku Viktorii Pavlovičovou 4:2.

Neuvěřitelný zápas ve druhém kole dvouhry Slovenian Open předvedla Iveta Vacenovská proti Rakušance Liu Jia. Česká reprezentantka po nesmírně dramatickém a nervydrásajícím drama zvítězila ve Velenje 4:3 a postoupila do osmifinále. V boji o poslední osmičku se střetne zítra, od 13.15 hodin s Rumunkou Elizabetou Samaraovou, která vyřadila v druhém kole Bělorusku Viktorii Pavlovičovou 4:2.

Kdyby Vacenovská vyhrála hladce 4:0, nikdo by se nedivil. Ale stejně tak mohla prohrát 2:4. Pětadvacetiletá Vacenovská po úvodním vyhraném setu nad svou kolegyní z lineckého klubu v druhém odvrátila čtyři setboly a zbytečnými chybami za stavu 10:10 sadu ztratila. V další hladce vyhrála a ve čtvrtém setu měla náskok již 10:6. Jenže mistryně Evropy z roku 2005 odvrátila celkem šest setbolů a set vyhrála 14:12. Páté dějství se nejprve vyvíjelo dobře pro Vacenovskou, která vedla 6:2, ale prohrávala 9:10 a po dlouhé koncovce, kdy se setboly střídaly na obou stranách, zvítězila Liu Jia 15:13. Ivetě dělal problémy vysoko vyhazovaný servis soupeřky, ale prováděný na samé hranici regulérnosti, protože Liu nedává po výhozu míčku ruku k tělu a padající balónek vlastně v jednu chvíli horní končetinou zakrývá. Naše hráčka se snažila přijimat krátce do forhendu, ale ne vždy se to dařilo vzhledem k pestrosti podání.

Liu si v šestém setu stále udržovala vedení: 4:1, 7:3, 9:5 a 10:7. Tři mečboly však Iveta odvrátila a vyhrála set 12:10. Závěrečná sada byla velmi vyrovnaná. Rakušanka překvapivě nedokázala reagovat na bekhendové servisy Vacenovské hrané krátce za síťku, ale přesto si udržovala díky bodům z levorukého forhendu mírné vedení 8:6 a 10:8. Měla další dva mečboly, jež Vacenovská při svém podání dokázala odvrátit a poslední dva míčky patřily jí. Zaslouženě za odvahu a útočnou aktivitu.