Sojka a Malíková vyhráli mladší žactvo

V neděli pokračoval Kopex Cup soutěžemi mladšího žactva. Účast byla slabší než v sobotu, o to vyrovnanější a urputnější boje se odehrávaly. Mladší žákyně vyhrála suveréně největší favoritka Veronika Malíková, mladší žáci byli vyrovnanější. Vítězem se nakonec stal Lukáš Sojka z Benešova.

Lukáš Sojka vyhrál finálový i semifinálový zápas v pěti setech a prokázal tak dobrou fyzickou i psychickou připravenost. Jeho finálový soupeř Michal Gargulák zlepšil techniku úderů, která ve spojení s velkou bojovností skoro stačila i na vítězství v turnaji.
Bojovným výkonem se prezentoval i první nasazený Honza Polanský. Bojovnost dokázal i v semifinále se Sojkou, kdy dokázal stáhnout ve třetím setu ze stavu 2:9 až na 10:10, ale přestože měl v kocovce setboly, set nakonec prohrál. To ho nezlomilo a vybojoval čtvrtý set, za kratší konec tahal až v setu rozhodujícím.
Líhní talentů se stávají Litoměřice, které měly v osmifinále hned trojnásobné zastoupení a Jan Hrnčíř se dostal až do semifinále. V osmifinále vyřadil čtvrtého nasazeného Michala Kubáta, ve čtvrtfinále oddílového kolegu Miroslava Dubovického.
Smůlu si na turnaji vybral Petr Palát, který nepostoupil ze skupiny při rovnosti bodů i poměru setů na míčky.

Vítězství Malíkové v soutěži mladších žákyň bylo očekávané a přesvědčivě, boj o druhé místo se v semifinále rozhořel mezi Zuzanou Klátovou a Janou Dyškantovou. Ve vyrovnaném zápase se nakonec radovala Klátová, která celý zápas byla o krok vpředu a Dyškantová musela stále dotahovat. Úspěchem je bezpochyby třetí místo pro Radku Jakubcovou.

Výsledky:

• mladší žáci
  • mladší žákyně

Partnerem turnaje byla firma STEN Marketing, která na turnaji prodávala ping-pongové vybavení. To si můžete objednat i pomocí jejich elektronického obchodu.