Sokol Hradec Králové opět přehrál Ostravu

Ani vítězná extraligová premiéra Víta Kadlece nepomohla ostravskému celku k bodům

Podruhé během jednoho týdne se v nejvyšší domácí soutěži mužů proti sobě postavili hráči Sokola PP Hradec Králové 2 a TJ Ostrava KST. A opět z tohoto souboje vyšli nejtěsnějším rozdílem vítězně Východočeši. Tentokrát na svých stolech porazili v televizní předehrávce 14. kola svého soupeře 3:2. Utkání nabídlo skvělý stolní tenis a muselo se rozhodně líbit.

Podobně jako minulý týden prohrávali po třech dvouhrách 1:2, jenže opět dokázali nakonec strhnout vítězství na svoji stranu. Největší zásluhu na tom měl Vlastimil Buben, který vyhrál obě svoje dvouhry. Třetí bod přidal Marek Klásek.

Ten ovšem v úvodu promarnil vedení 2:0 na sety nad Františkem Onderkou a zápas prohrál. Pro mladého ostravského hráče to byla cenná výhra, před týdnem se zkušeným Kláskem prohrál 0:3. „Musel jsem změnit taktiku, nějak jsem se s tím dlouho neuměl poprat. My se moc dobře známe, už čtyři roky spolu často trénujeme. Začal jsem to po prohraných dvou setech páčit a nějak to vyšlo,“ hovořil po zápase spokojený Onderka.

Pětisetovou bitvu svedl i jeho spoluhráč Tomáš Martinko. Zdálo se, že domácí Vlastimil Buben vyhrát ani nechce. V první setu promarnil dva setboly, stejně tak i ve třetím. Obě dějství prohrál, jenže zbývající tři ovládl a nakonec potvrdil, že se mu proti Martinkovi hraje dobře. „Bylo to těžké. V prvním a třetím setu jsem špatně přijímal, a to se vyhrát nedá. Naštěstí jsem se ale srovnal, a nakonec to dobře dopadlo,“ našel hned po zápase rozhodující moment.

Za stavu 1:1 dostal poprvé možnost zahrát si mužskou extraligu patnáctiletý Vít Kadlec. Svoji šanci využil na sto procent, domácího Jana Mokrejše porazil ve třech setech. Sice přiznal, že byl v úvodu nervózní, ovšem pomohl mu hned v prvním setu skvělý tah trenéra Karla Karáska. Ve chvíli, kdy Mokrejš dotahoval náskok, který si Kadlec vytvořil, vzal si hostující kouč oddechový čas. „To mi moc pomohlo. Nervózní byly i další koncovky, při mečbolech ve třetím setu se mi klepaly ruce, ale nějak jsem to zvládl,“ hodnotil svoji extraligovou premiéru mladý ostravský hráč.

To ovšem bylo v utkání naposledy, kdy mohli být hosté spokojeni. Zkušený Marek Klásek a pak zejména Vlastimil Buben přehráli bývalé juniorské reprezentanty Onderku s Martinkem a zařídili výhru domácích. Zatímco Marek Klásek ocenil rychlost a nasazení mladých hráčů Ostravy, Vlastimil Buben po výhře nad Onderkou vyvracel teorii, že je specialistou na tento tým. Byť během několika dnů proti Ostravanům vyhrál čtyři dvouhry. „Jsem za to opravdu rád, ale zkrátka mi to jenom sedlo. My se navzájem velmi dobře známe, což znamená, že rozhoduje momentální forma a pohoda. Tentokrát jsem je měl já.“

Nejvyšší soutěž pokračuje v pátek třemi duely 14. kola a předehrávkou 16. kola, v sobotu jsou na programu dvě dohrávky. Zajímavostí je, že se ve dvou dnech hned dvakrát proti sobě postaví hráči HB Ostrov a SKST Cheb. V obou případech to bude v hale v Havlíčkově Brodu, na čemž se dohodly oba týmy.

Extraliga mužů, sezona 2020/2021

Předehrávka 14. kola

TJ Sokol PP Hradec Králové 2 – TJ Ostrava KST 3:2

Marek KLÁSEK – František ONDERKA 2:3 (5,8,-9,-10,-6), Vlastimil BUBEN – Tomáš MARTINKO 3:2 (-12,9,-11,6,6), Jan MOKREJŠ – Vít KADLEC 0:3 (-9,-10,-10), Marek KLÁSEK – Tomáš MARTINKO 3:1 (-8,6,9,9), Vlastimil BUBEN – František ONDERKA 3:1 (8,-5,8,8).