Spanilá jízda pokračuje. Matelová je ve finále!!!

Česká reprezentantka v Tunisu porazila evropskou jedničku

Fantastická jízda české reprezentantky Hany Matelové turnajem WTT Contender v Tunisu nekončí. Po vyřazení vítězky turnaje TOP 16 Němky Mittelhamové, si poradila i s evropskou jedničkou Rakušankou Sofií Polcanovou.

Zápas, v němž rozhodně nebyla favoritkou, zvládla skvěle. Sice prohrála první set, ale v tom druhém vyhrála koncovku a potvrdila, že v posledních týdnech hraje v obdivuhodné formě. Bez jakéhokoliv respektu se pouštěla do rychlých výměn a získala i další set. Rakouská reprezentantka nenašla během zápasu žádnou účinnou zbraň. Jeden set ještě vyhrála, ale pak už jen marně dotahovala vedení české hráčky.

Turnaj v Tunisu vyvrcholí finálovými zápasy v sobotu. Poprvé v kariéře se o vítězství na podniku světového okruhu bude snažit i Hana Matelová. Její poslední soupeřkou bude Xiaoxin Yang z Monaka.

WTT Contender Tunis 2021

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra žen, semifinále: Hana MATELOVÁ – Sofia Polcanova (Rak.) 4:2 (-7,10,7,-4,9,6).