Start porazil El Niňo i v Superlize

Spolu s příchodem nového školního roku začal i nový ročník mezinárodní soutěže klubových družstev – Superligy. Soutěž hraje stejně jako loni 12 družstev mužů a 12 družstev žen, družstva jsou však podle loňských výsledků rozdělena na nasazená (4) a nenasazená (8), na rozdíl od loňska, kdy se hrály dvě šestičlenné skupiny.

Mezi nasazenými družstvy Superligy mužů máme dva zástupce, kteří spolu sehráli svůj vzájemný souboj hned v prvním kole. Stejně jako v Extralize byl úspěšnější tým Startu Horní Suchá, přestože opět postrádal svoji největší hvězdu Petra Korbela. Toho výborně nahradil především Radek Košťál, který porazil všechny své protivníky.
Mezi nás reprezentují družstva Mokrých Lazců a Havířova. Mokré Lazce narazily na úvod na silný maďarský celek Kecskemet a prohrály v domácím prostředí 2:6. Havířov vyjel pár kilometrů z slovenské hranice a přivezl si bod z Čadce zásluhou tří bodů Petra Davida a dvou Martina Pavlici. Domácí tým podržel dvěma body Míra Hořejší.

Start Horní Suchá hraje mezi nasazenými družstvy i v soutěži žen. Na úvod přivítal rakouský ASKÖ Linec, jehož barvy hájí od nové sezóny juniorská mistryně Evropy Iveta Vacenovská. Čestný bod domácích vybojovalal Renata Štrbíková, Iveta Vacenovská vyhrála oba své zápasy.
Mezi nenasazenými družstvy se v prvním kole utkali naši zbývající zástupci v soutěži. Hodonín dokázal vyhrát ve Frýdlantu nas Ostravicí, na čemž měla hlavní zásluhu Alena Vachovcová, která přidla tři body.