Start vítězí na Kotlářce a vede 1:0

El Niňu utekla výhra mezi prsty
Ve středu 17. května začala v pražské herně na Kotlářce finálová série play off mužské extraligy. První zápas o titul mistra České republiky v družstvech zvládl lépe Start Horní Suchá, který zvítězil nad domácí SF SKK El Niňo Praha A 4:3. Diváci viděli velmi vyrovnané střetnutí, které rozhodovala závěrečná čtyřhra. Druhé finále se hraje ve čtvrtek 18. května a Česká televize z něj pořizuje 60minutový záznam, který odvysílá ČT4 Sport o den později 19. května od 16.05 h.

Jak se dalo očekávat, souboj dvou nejlepších českých týmů byl vzácně vyrovnaný. Všechny čtyři body Startu se zrodily až po pětisetových bitvách. Domácí El Niňo začalo lépe, když se ujalo vedení 1:0. Dima Prokopcov porazil ve čtyřech setech Marka Čiháka, ale proměnil až pátý mečbol. Za chvíli však bylo vyrovnáno. Slovenská jednička Peter Šereda se představil ve výborné formě a porazil Bohumila Vožického díky lepšímu nástupu do závěrečného setu. Poté Radek Košťál rovněž v pěti setech porazil Tomáše Konečného a Start se ujal vedení 2:1. Ale El Niňo vyrovnalo zásluhou Vožického po výhře nad Čihákem a šlo do vedení, když Prokopcov zvítězil po dlouhé sérii sedmi mečbolů nad Košťálem. Domácí pak měli velmi blízko k celkové výhře, neboť Konečný vedl v pátém setu nad Šeredou 9:5 a poté ještě neproměnil dva mečboly. Šereda odvrátil první a při vedení 11:10 zkazil dva „kopce“ za sebou. Ale ani to ho psychicky nerozhodilo a proměnil svůj druhý mečbol. Tím se utkání dostalo do rozhodující čtyřhry. Hostující Šereda s Košťálem vedli 2:0, domácí pár Prokopcov – Vožický vyrovnal, ale pátou sadu vyhráli Havířovští s přehledem.
El Niňo A – Start Horní Suchá 3:4. Vožický – Šereda 2:3 (-6,9,-8,3,-5), Prokopcov – Čihák 3:1 (8,-5,7,11), Konečný – Košťál 2:3 (-11,10,9,-7,-6), Vožický – Čihák 3:1 (-7,8,7,9), Prokopcov – Košťál 3:1 (-6,4,7,13), Konečný – Šereda 2:3 (5,7,-3,-9,-12), čtyřhra Prokopcov, Vožický – Šereda, Košťál 2:3 (-7,-9,6,4,-5).
Miroslav Schenk (trenér Startu): „Mohu říci, že jsem tento výsledek předpovídal. Šereda je 68. na světě a Košťál je schopen porazit každého. Čtyřhru máme sehranou a když jsme se k ní dostali, tak už jsme věřil ve vítězství. Samozřejmě jsme měli štěstí, když Peter odvracel dva mečboly. Výborně zahrál Šereda a také Košťál, který dělal bod a s Prokopcovem sehrál výrovnaný zápas. On je totiž typem, který soupeře unaví a to se potom projeví v dalších zápasech.“
Jindřich Panský (El Niňo): „Jsem zklamaný, protože jsme prohráli. Každé utkání bylo vyrovnané a rozhodovaly koncovky a jednotlivé míčky. Zítra se budeme prát dál. Zvolíme jinou taktiku a když vyhrajeme, bude to nadále otevřené. Ani jeden z naší trojice nezahrál optimálně. Vožický se trochu trápil s pohodou než herně, Prokopcov sice udělal dva body, ale ještě má velké rezervy a Konečný měl smůlu – oba zápasy měl vyhrané.“
První utkání o 3. místo: El Niňo B – Avex Zlín 4:3.