Štěpán Brhel a Linda Záděrová na stupních vítězů

Linz - Austria Raiffeisen Youth TT – Championships 2016

Ve dnech 25. – 28. března 2016 se v TIPS Aréně v rakouském Linci uskutečnil již 16. ročník mezinárodního turnaje mládeže Linz – Austria  Raiffeisen Youth TT – Championships. V konkurenci 453 hráčů a hráček z 21 zemí se jej zúčastnilo i 60 mladých stolních tenistů a stolních tenistek z České republiky a naše mladé naděje se v této konkurenci vůbec neztratili.

V soutěžích družstev jsme měli v závěrečných bojích v neděli v podvečer dvojí zastoupení, a to zásluhou Štěpána Brhela (SKST Hodonín), který startoval s Indem Aadilem Anandem hájícím barvy anglického klubu TTC Fusion a po vyrovnaných výkonech zvítězili v soutěži družstev nejmladších žáků. Linda Záděrová (TTC MS Brno) startovala v soutěžích družstev v kategorii starších žákyň a též s hráčkou TTC Fusion Tianou Dennison obsadily velmi pěkné 3. místo, když v boji o finále jim utekly dvě koncovky ve čtyřhře, které rozhodly o vítězství soupeřek.

Linda_Záděrová_v_soutěži_družstev_starších_žákyň

Linda Záděrová skončila po boku Tiany Dennisonové v soutěži družstev kadetek třetí

V tzv. Challenge turnaji (naše soutěž útěchy) obsadili Lukáš Brada s Václavem Nádvorníkem (oba Slavoj Praha) 3. místo v kategorii nejmladších žáků, Michal Blinka (SKST Liberec) s Šimonem Jadrným (STEN marketing HB Ostrov) skončili v kategorii starších žáků též na 3. místě a Tereza Kozáková s Terezií Sazimovou (obě TJ Sokol PP Hradec Králové 2) zvítězily v kategorii dorostenek.

Kozáková a ..IMG_0049

Tereza Kozáková s Terezií Sazimovou zvítězily v tzv. Challenge turnaji dorostenek

V pondělí vyvrcholily závěrečnými boji soutěže jednotlivců. V kategorii nejmladších žáků Štěpán Brhel nestačil v semifinále na svého spoluhráče z družstev A.Ananda a po porážce 0:3 obsadil výborné 3. místo, a to s celkovou bilancí ve dvouhrách 11 vítězství a 1 porážka. Linda Záděrová startovala v soutěži jednotlivců ve své kategorii mladších žákyň, kde našla přemožitelku až ve finále, kde prohrála s Chorvatkou Hanou Arapovic (5. místo na letošním turnaji Eurominichamps v ročníku 2004 a 4. místo na turnaji Stiga Masters Minimes 2015) 1:3. I Linda měla též zajímavou bilanci dvouher, když v průběhu turnaje zvítězila 18 krát a pouze dvakrát byla poražena.

Záděrová G_9968 web

Linda Záděrová vyválčila v Linci dvě medaile, cennější byla ve dvouhře mladších žákyň

Další medailová umístění jsme získali v soutěžích útěchy. V kategorii mladších žákyň obsadila Eva Pokorná (KST ZŠ Vyšší Brod) 2. místo a Barbora Březinová (SK Frýdlant nad Ostravicí) společně s Nelou Hanákovou (TJ. Sokol Vsetín) skončily na 3. místě, v soutěži starších žáků zvítězil Jan Mokrejš (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) a Michal Blinka (SKST Liberec) skončil na 3. místě, mezi dorostenkami obsadila Sára Allertová (SKP Ústí nad Labem) 3. místo.

Původní fotografie Fr. Zálewského a M. Linerta z turnaje v Linci najdete ve fotogalerii.