STIGA MASTERS MINIMES 2014

Matěj Stach a Linda Záděrová startují na turnaji v belgickém Blegny

Ve dnech 18. – 19. října 2014 se v belgickém Blegny koná již 9. ročník turnaje Stiga Masters Minimes 2014. Tento turnaj je určen pro vybrané hráče a hráčky kategorie mladšího žactva, a to ročníku 2003 a mladších na základě výsledků na srpnovém turnaji Eurominichamps ve francouzském Schiltigheimu. V letošním roce máme v Blegny dva zástupce, a to Matěje Stacha (TTC Bělá pod Bezdězem) mezi 12 mladšími žáky a Lindu Záděrovou (TTC MS Brno) mezi 14 mladšími žákyněmi (jde asi o první turnaj, na kterém je více děvčat než chlapců). Úvodní den soutěží byly sehrány kvalifikační skupiny, ve kterých se naši neztratili.

skupinka DSCN9724

Ve skupině B chlapců obsadil Matěj Stach 3. místo, když hráči na 1. – 5. místě měli shodně 3 vítězství a 2 porážky. Matěj dokázal porazit stříbrného z Eurominichamps Itala Puppa, který asi nebude mít české hráče příliš v oblibě, ve Štrasbourgu jej porazil Šimon Bělík. Dále porazil Rusa Smirnova a v poslední dvouhře mu pro zranění nenastoupil Holanďan Van Oost. Škoda úvodního zápasu s Belgičanem Degrosem, kdy sice ve čtvrtém setu zvítězil celkem jednoznačně 11:3 a srovnal na 2:2, ale pátý set byl již opět pod kontrolou soupeře a podobně nestačil na Švéda Abrahamssona. Zítra jej v osmifinále čeká další Švéd Cederlund a v případě vítězství opět Ital Puppo, kterého zde již porazil.

Linda a kluk a vlajky DSCN9820

Ve skupině A děvčat Linda v úvodním zápase nestačila na vítězku ze Štrasbourgu Rusku Abraamianovou. Ve druhé dvouhře sice celkem bez problémů porazila domácí hráčku Duvivierovou, ale v dalších dvou zápasech si nedokázala poradit jak s Emilií Riliskyteovou z Litvy a tak s Vitalinou Brinzou z Moldávie, když s oběma prohrála důležitou koncovku třetího setu a ve čtvrtém se již nedokázala dostat zpět do své hry. Po vítězství s Italkou Cicuttiniovou Lindu čekala Švédka Muskantorová, se kterou ve Štrasburgu prohrála 0:3. Byl to zápas plný zvratů. V prvním setu Linda vedla 7:3 a prohrála 7:11, ve druhém naopak prohrávala 3:7 a zvítězila 11:7. A jelikož i další sety probíhaly podobně, rozhodovalo se v koncovce, ve které byla šťastnější Švédka, která tak po vítězství 11:9 uhájila první místo ve skupině. Linda obsadila 5. místo a zítra jí čeká druhé z litevských dvojčat Kornelija Riliskyteová a případně opět Švédka Muskantorová.