Renáta Štrbíková vyřadila Shen Yanfei

Iveta Vacenovská prohrála s Galiou Dvorakovou 9:11 v sedmém setu

Středeční druhé kolo ženského singlu nabídlo v Baku dva česko-španělské souboje. V prvním z nich zazářila Renáta Štrbíková, která po výborném výkonu porazila “nasazenou devítku“ Španělku Shen Yanfei 4:2 na sety a postoupila do čtvrtečního osmifinále. Iveta Vacenovská na stejnou metu nedosáhla, když v dramatické sedmisetové bitvě prohrála s Galiou Dvorakovou 9:11 v sedmém setu.

Souboj dvou pětatřicetiletých stolních tenistek přinesl neuvěřitelnou bitvu. Renáta začala zápas s bývalou hráčkou elitní desítky světového žebříčku dobře a vyhrála první sadu 14:12. Pak se ale dvakrát prosadila favorizovaná soupeřka a otočila stav na 2:1. Česká reprezentantka však nesložila zbraně a poté, co vyhrála dramatickou koncovku čtvrtého setu, měla psychicky navrch. Štrbíková zvládla i další klíčový moment téměř hodinového zápasu, když vyhrála pátou sadu za neuvěřitelných sedmnáct minut 20:18. O mnoho kratší nebyl ani následující set. I v něm měla pevnější nervy česká stolní tenistka, která v náročném utkání proti Shen Yanfei potvrdila výbornou formu. Za stavu 15:14 proměnila svůj čtvrtý mečbol a zaslouženě postoupila mezi nejlepších šestnáct hráček turnaje.

Shen Yanfei ESP IMG_3252

Další přední Evropanka asijského původu ztroskotala na české raketé: Shen Yanfei nestačila na Štrbíkovou

Na Renátu Štrbíkovou čeká ve čtvrtečním osmifinále Slovenka Eva Ódorová, která dnes vyřadila Portugalku Yu Fu 4:1 na sety.

Také druhé česko-španělské měření sil přineslo ohromně dramatický zápas, tentokrát, bohužel, se šťastnějším koncem pro stolní tenistku z Pyrenejského poloostrova. Přitom dlouho byla o krok napřed Iveta Vacenovská. Česká reprezentantka třikrát vedla, ale Galia Dvoraková dokázala pokaždé odpovědět a dotáhla zápas do rozhodující sedmé sady. Její úvod patřil Dvorakové, jež Vacenovské „utekla“ o několik míčků a náskok udržela až do koncovky. Iveta bojovala, snížila na rozdíl jediného bodu (9:10), ale sedmadvacetiletá španělská hráčka se nakonec přece jen radovala z cenného vítězství.

Vacenovská v akci 40877_o.k

Iveta Vacenovská na postup do osmifinále nedosáhla, prohrála s Dvorakovou o dva míčky…

Evropské hry v Bakulogo Evropské hry 2015 Baku web+

Turnaj ve stolním tenisu

Soutěže jednotlivců

DVOUHRA ŽEN

II. kolo

Renáta ŠTRBÍKOVÁ – Shen Yanfei (Španělsko – 9.) 4:2 (12,-10,-6,10,18,14), Iveta VACENOVSKÁ (16.) – Galia Dvoraková (Španělsko) 3:4 (6,-5,3,-9,7,-8,-9).

Kompletní informace o turnaji ve stolním tenisu na Evropských hrách v Baku najdete zde: http://www.baku2015.com/table-tennis/index.html

Aktualizováno: 17. června ve 12:10 hodin