Su-čou: Matelová na osmifinále nedosáhla

Škoda dobře rozehraného šestého setu

Hana Matelová si osmifinále dvouhry žen na MS jednotlivců v čínském Su-čou nezahraje. Česká reprezentantka dnes prohrála ve III. kole s Jiang Huajun z Hongkongu 2:4.

Čtyřiadvacetiletá česká stolní tenistka třetí asijskou soupeřku na MS v Su-čou už nepřekonala. I když nebyla v souboji s Jiang Huajun bez šancí na úspěch. Zejména poté, co na konci pátého setu odvrátila několik mečbolů favorizované Asiatky a sadu vyhrála 16:14. Matelová totiž výborně rozehrála následující set, když si vypracovala vedení až 7:3. Pak ale přišel obrovský zlom, zkušená Jiang Huajun udělala osm míčků po sobě, vyhrála 11:7 a celé utkání 4:2 na sety.

Trenér Pavel Krpec byl po utkání hodně zklamaný. „Je to obrovská škoda. Úvod zápasu byl dost nervózní, nicméně Hanka první set vyhrála a vedla 1:0. Druhou sadu ovládla celkem bez problému soupeřka. Za stavu 1:1 přišla první zlomová chvíle utkání. Hanka prohrávala už 4:10, ale dokázala srovnat na 10:10. Nakonec ale tento set prohrála, myslím si, že kdyby zvítězila hodně by to soupeřku nalomilo. Hned v další sadě vedla Hanka 8:3 a zkazila poměrně jasný míček. Bohužel potom se nemohla dostat do hry a vybrala si snad jedinou slabší chvilku na tomto šampionátu. Prohrála a stav byl 1:3. Další set znovu vybojovala a za stavu 2:3 vedla v šesté sadě už 7:3 a vypadalo to na další sedmisetovou bitvu. Bohužel i tento set prohrála. Je to velká škoda, jelikož soupeřka dnes byla určitě k poražení,“ uvedl k dnešnímu utkání trenér Pavel Krpec a dodal: „Nicméně Hanka na tomto mistrovství světa hrála skvěle a potvrdila, že se neustále zlepšuje.“

„Včera porazila Japonku Sajako Hiranovou, takže jsem dobře věděla, jak těžká soupeřka mě čeká. Ale byla jsem mentálně připravena,“ řekla Jiang Huajun pro web mezinárodní federace ITTF.

Přes porážku od Jiang Huajun zanechala Hana Matelová v čínském Su-čou výborný dojem. Byla nejlepší českou stolní tenistkou na světovém šampionátu jednotlivců, díky výhrám na Thajkou Komwongovou  a zejména nad Japonkou S. Hiranovou si zcela jistě výrazně polepší ve světovém žebříčku.