Skvělé: Hana Matelová porazila Hiranovou!

Česká reprezentantka po výborném výkonu otočila zápas s nasazenou Japonkou

Už se zdálo, že středečním programem MS jednotlivců v Su-čou pro české reprezentanty skončí. Hana Matelová ale byla proti, po skvělém výkonu porazila „světovou třináctku“ Japonku Sajaku Hiranovou 4:3 a postoupila mezi nejlepší dvaatřicet hráček turnaje.

Dnešní dopolední program MS jednotlivců v Su-čou odstartovaly zápasy druhého kola ženského singlu. V nich se představily dvě české reprezentantky – Iveta Vacenovská a Renáta Štrbíková. Obě měly za soupeřky Číňanky. Ač se s výbornými Asiatkami snažily co mohly, favoritky žádné překvapení nepřipustily. Zápasy skončily podle papírových předpokladů. Renáta Štrbíková prohrála s mladou Číňankou Mu Zi 0:4, Iveta Vacenovská podlehla další čínské hráčce, Zhu Yuling 1:4.

Štrbíková a trenér Krpec IMG_0334

Na snímku reprezentační trenér Pavel Krpec s Renátou Štrbíkovou

Lubomír Jančařík sehrál ve druhém kole singlu s Dánem Jonathanem Grothem vyrovnanou partii. Po čtyřech setech byl stav 2:2 a přišla důležitá koncovka páté sady. V ní se z vítězství 13:11 radoval mladý Dán, který pak utkání dotáhl do “postupového“ konce.

Hodně blízko k postupu do čtvrtfinále měly ve čtyřhře žen Iveta Vacenovská a Liu Jia. Česko-rakouská dvojice rozehrála zápas s Jihokorejkami Park Youngsook a Yang Haeun výborně a na konci čtvrtého setu měly tři setboly na 3:1. Ani jeden ale neproměnily a důležitou fázi utkání prohrály 11:13. Asiatky pak vyhrály, opět těsně o dva míčky, i dvě následující koncovky a bylo po nadějích. Park Youngsook a Yang Haeun otočily výsledek utkání z 0:2 na 4:2 a postoupily do čtvrtfinále mistrovství světa.

VACENOVSKA Iveta, LIU Jia AUT IMG_5964

Iveta Vacenovská s Liu Jia měly s korejskou dvojicí Park Youngsook, Yang Haeun kopec smůly

To nejlepší přišlo nakonec. Sotva se trenér Pavel Krpec stačil po smolně prohraném deblu přesunout, začal na stole číslo 6 zápas Hany Matelové s Japonkou Hiranovou. A bylo to další velké představení čtyřiadvacetileté české reprezentantky. Matelová opět prokázala velkou bojovnost a vůli po vítězství. A když k tomu přidáme její výbornou aktuální formu, hrála s favorizovanou Asiatkou vyrovnanou partii. Českou stolní tenistku nezlomily ani dvě smolně prohrané koncovky druhého a čtvrtého setu. Bojovala jako lvice a vyplatilo se. Hiranovou postupně přehrávala a v útočných přestřelkách byla čím dál úspěšnější. Nakonec Matelová zlomila odpor soupeřky v rozhodujícím sedmém setu, za stavu 10:6 proměnila hned svůj první mečbol a poprvé v kariéře se probojovala do třetího kola mistrovství světa ve stolním tenisu. „Jsem hrozně ráda za toto vítězství, určitě patří mezi moje nejlepší dosavadní výsledky v kariéře. Nicméně bylo to těžké utkání zejména i proto, že jsem prohrávala 1:3 a 1:5 v pátém setu. Ale musím říct, že jsem si pořád věřila, jelikož jsem ji loni na turnaji World Tour ve Španělsku porazila. Už se těším na zítřejší utkání proti Jiang Huajun,“ uvedla po utkání šťastná Hana Matelová.

Jiang Huajun HKG IMG_9689

Jiang Huajun z Hongkongu bude další soupeřkou Hany Matelové

Ve čtvrtečním utkání III. kola ženského singlu čeká na Hanu Matelovou další Asiatka – Jiang Huajun z Hongkongu (WR: 22.), bývalá hráčka TOP 10 světového žebříčku.

Mistrovství světa ve stolním tenisu v Su-čou

Středeční výsledky čs. reprezentantů

DVOUHRA ŽEN

II. kolo: Renáta ŠTRBÍKOVÁ – Mu Zi (Čína) 0:4 (-8,-12,-4,-4), Iveta VACENOVSKÁ – Zhu Yuling (Čína) 1:4 (-6,-5,-7,6,-8), Hana MATELOVÁ – Sajaka Hiranová (Japonsko) 4:3 (9,-11,-4,-12,6,9,6).

DVOUHRA MUŽŮ

II. kolo: Lubomír JANČAŘÍK – Jonathan Groth (Dánsko) 2:4 (11,-7,-9,10,-11,-4).

ČTYŘHRA ŽEN

Osmifinále: Iveta VACENOVSKÁ, LIU Jia (ČR, Rakousko) – Park Youngsook, Yang Haeun (Jižní Korea) 2:4 (8,6,-6,-11,-11,-10).

Aktualizováno: 29. dubna 2015 ve 14:25 hodin