Super výsledek!!! Matelová je v Tunisu už v semifinále

Hana Matelová ve čtvrtfinále porazila Němku Ninu Mittelhamovou

Jedna semifinálová účast ve čtyřhře mužů a minimálně jedna semifinálová účast ve dvouhře žen. Zatímco dvojice Tomáš Polanský, Jiří Martinko na turnaji WTT Contender v Tunisu mezi čtyřmi nejlepšímu skončila, Hana Matelová může toto umístění ještě vylepšit.

Ve čtvrtfinále totiž senzačně porazila vítězku nedávného turnaje TOP 16 Němku Ninu Mittelhamovou 3:2 a postoupila do večerního semifinále.

Byl to velmi vyrovnaný souboj, česká reprezentantka měla lepší začátek a vyhrála první set. Pak ale převzala taktovku Mittelhamová a vývoj otočila. S notnou dávkou tolik potřebného štěstí ovšem nakonec měla více důvodů k radost česká hráčka. Předvedla skvělou hru, vyrovnala se Němce v důrazu i bojovnosti. A pak to štěstí, které ke sportu zkrátka patří…

Ve čtvrtém setu Hana Matelová nejprve odvrátila jeden mečbol soupeřky a pak za stavu 10:10 vyhrála překrásnou výměnu s pomocí nechytatelného prasátka. Nakonec přidala i dvanáctý bod a vyrovnala na 2:2. Vyšel ji i začátek rozhodujícího setu, kdy se dostala do vedení 8:2. Němka začala mohutně snižovat, ovšem za stavu 9:8 pro Matelovou české hráčce opět pomohlo prasátko a zápas už nepustila.

WTT Contender Tunis 2021

Výsledky českých hráčů a hráček

Čtyřhra mužů, semifinále: Emmanuel Lebesson, Alexandre Cassin (Fr.) – Tomáš POLANSKÝ, Jiří MARTINKO 3:1 (-9,9,10,5).

Dvouhra žen, čtvrtfinále: Hana MATELOVÁ – Nina Mittelhamová (Něm.) 3:2 (7,-4,-8,10,8).