Turnajové jedničky nepřipustily žádné překvapení

Hana Matelová s Barborou Balážovou sebraly Japonkám v Astaně jen jeden set

Věděly, že to bude velmi těžké, ovšem bojovaly od začátku o každý míček. Dvojice Hana Matelová a Slovenka Barbora Balážová ve čtyřhře žen na turnaji Seamaster 2017 ITTF World Tour Grand Final v Astaně prohrála své čtvrtfinálové vystoupení 1:3. Turnajové jedničky Hina Hayatová, Mima Itoová byly nad jejich síly.

Úvod zápasu patřil Japonkám, které v prvním setu vedly už 9:6. Matelová s Balážovou dokázaly ještě srovnat na 9:9, ale pak Hina Hayatová skvělým servisem sadu zakončila. Příjem podání byl vůbec klíčovou herní činností i v dalším průběhu zápasu. Ve druhém setu, který Japonky vyhrály 11:6, to ještě česko-slovenské dvojici nevycházelo. Jenže pak přišla koncovka třetího setu, což byl nejkrásnější úsek zápasu.

Za stavu 1:4 si Matelová s Balážovou vzaly oddechový čas. Dokázaly postupně srovnat stav a po skvělých úderech Hany Matelové srovnaly na 8:8. Japonky trochu znejistěly, při podání Mimy Itoové měly výhodu prvního mečbolu, ale tu nevyužily. Za stavu 10:10 navíc trefila Hayatová při příjmu míček dokonale a nechytatelně na roh stolu a byl z toho další mečbol. Hana Matelová při něm vytáhla další parádní úder a bylo srovnáno. Dramatickou koncovku třetí sady pak Evropanky obrátily na svoji stranu, důraz Barbory Balážové na Japonky platil a po dvou neproměněných mečbolech nakonec sadu prohrály.

Že však nejsou světovým párem číslo jedna náhodou, předvedly Japonky hned v úvodu čtvrtého setu. Pustily se do svých soupeřek se vším důrazem a bleskově vedly 6:0. Jakmile se konečně podařilo Matelové s Balážovou jejich nápor zastavit a snížily na 4:6, vzaly si Japonky oddechový čas a po něm už opět ovládly dění za stolem. Vyhrály čtvrtý set 11:5 a postoupily do semifinále.

Ve třech zbývajících zápasech čtvrtfinále se z nasazených párů nepodařilo postoupit pouze Matildě Ekholmové a Georgině Potaové, které prohrály s japonskou dvojicí Honoka Hashimotová, Hitomi Satoová.

Seamaster 2017 ITTF World Tour Grand Final, Astana

Výsledky čtyřhry žen

Čtvrtfinále: Hina Hayatová, Mima Itoová (Jap.) – Barbora Balážová (Sloven.), Hana MATELOVÁ 3:1 (9,6,-11,5), Doo Hoi Kem, Lee Ho Ching (Hong Kong) – Chen Zhu-Yu, Cheng I-Ching (Taiwan) 3:1 (8,7,-4,11), Honoka Hashimotová, Hitomi Satoová (Jap.) – Matilda Ekholmová (Švéd.), Georgina Potaová (Maď.) 3:1 (6,9,-8,7), Chen Meng, Zhu Yuling (Čína) – Ng Wing Nam, Soo Wai Yam Minnie (Hong Kong) 3:0 (3,4,7).