Swedish Open 2015 vyhráli Fang Zhendong a Mu Zi

Swedish Open podle očekávání ovládli stolní tenisté Číny

Ve Stockholmu dnes vyvrcholil závěrečný turnaj seriálu ITTF World Tour 2015 ve stolním tenisu – Swedish Open. Nejprestižnější turnajové tituly vybojovali reprezentanti Číny. Dvouhru mužů ovládl osmnáctiletý Fan Zhendong, stejnou soutěž žen vyhrála Mu Zi. Ve čtyřhře mužů se ve Stoskholmu z prvenství radovali Číňané Xu Xin a Fang Bo, ženský debl se stal kořistí čínské dvojice Chen Meng – Mu Zi.

Na letošním Swedish Open se dařilo i reprezentantům pořádající země. Jens Lundqvist a osmnáctiletý švédský supertalent Anton Kallberg se probojovali do čtvrtfinále, jejich reprezentační spoluhráč Kristian Karlsson to dokonce dotáhl až na stupně vítězů. V čistě čínském finále se utkali dva nejvýše nasazení hráči turnaje, Xu Xin v něm prohrál s Fan Zhendongem 2:4 na sety.

Kr.Karlsson 23028076615_

Švéd Kristian Karlsson se jako jediný Evropan probil ve dvouhře do semifinále. Foto: ittf

Ve dvouhře žen se z premiérového titulu na okruhu ITTF World Tour radovala Číňanka Mu Zi. Na její raketě skončila již v osmifinále úřadující mistryně světa Ding Ning. Šestadvacetiletá Mu Zi si pak poradila s dvojicí japonských hráček Hiranovou a Išikawaovou, aby ve finále po dramatickém boji porazila krajanku Zhu Yuling 4:3 na sety. Mu Zi si ve Stockholmu vybojovala i titul ve čtyřhře, kterou vyhrála po boku Chen Meng. Mužský debl ovládli Xu Xin a Fang Bo po finálovém vítězství nad dvojicí Fan Zhendong.

Mu Zi 23011578821_

Číňanka Mu Zi si letos ve Stockholmu vybojovala dva turnajové tituly. Foto: ittf

Ve dvouhře mužů do 21 let získal jediný titul pro Evropu Francouz Tristan Flore, dvouhru žen do 21 let opanovala Japonka Jui Hamamotová.

Swedish Open 2015Logo Swedish Open

Závěrečné výsledky turnaje:

DVOUHRA MUŽŮ

Čtvrtfinále: XU Xin (Čína) – CHUANG Chih-Yuan (Tchaj-wan) 4:1 (-9,10,4,9,8), Kristian KARLSSON – Jens LUNDQVIST (oba Švédsko) 4:0 (10,6,6,3), LIANG Jingkun (Čína) – Marcos FREITAS (Portugalsko) 4:3 (14,-10,-9,-5,3,5,8), Anton KALLBERG (Švédsko) – FAN Zhendong (Čína) 2:4 (-9,-6,-6,7,7,-7). Semifinále: XU Xin – Kristian KARLSSON 4:0 (5,4,3,8), LIANG Jingkun – FAN Zhendong 2:4 (-5,8,10,-9,-8,-7). Finále: XU Xin – FAN Zhendong 2:4 (1,-10,7,-5,-6,-9).

DVOUHRA ŽEN

Čtvrtfinále: MU Zi (Čína) – Miu HIRANOVÁ (Japonsko) 4:0 (8,13,4,8), Kasumi IŠIKAWAOVÁ – Ai FUKUHARAOVÁ (obě Japonsko) 4:1 (10,-6,7,3,12), ZHU Yuling (Čína) – YU Fu (Portugalsko) 4:0 (7,8,8,3), HAN Ying (Německo) – LIU Shiwen (Čína) 1:4 (-6,8,-4,-5,-6). Semifinále: MU Zi – Kasumi IŠIKAWAOVÁ 4:1 (9,11,11,-13,3), ZHU Yuling – LIU Shiwen 4:3 (8,-9,9,-8,-7,6,6). Finále: MU Zi – ZHU Yuling 4:3 (8,-9,9,8,-4,-5,3).

ČTYŘHRA MUŽŮ

Finále: FAN Zhendong, ZHANG Jike – FANG Bo,  XU Xin (všichni Čína) 1:3 (-11,-9,7,-8).