Timo Boll podesáté mistrem Německa

Premiérový singlový titul pro Petrissu Soljaovou

Legendární Timo Boll vyhrál podesáté mistrovství Německa ve stolním tenisu, které se uskutečnilo v Chemnitz. Ve dvouhře žen se z titulu poprvé radovala hráčka s českými kořeny, Petrissa Soljaová.

Na 83. mistrovství Německa se diváci se v mužském singlu těšili na souboj o titul mezi Timo Bollem a Dimitrijem Ovtcharovem. Marně. Úřadující evropská jednička den před začátkem šampionátu z turnaje ze zdravotních důvodů odstoupil (třísla), a tak měla soutěž jediného favorita. Zkušený Timo Boll se s touto rolí vypořádal excelentně a v den svých čtyřiatřicátých narozenin vybojoval svůj desátý titul mistra Německa ve dvouhře.

Ve finále dvouhry žen se utkaly dvě mladé německé reprezentantky, dvacetiletá Petrissa Soljaová a o dva roky starší Sabine Winterová. Z vítězství se nakonec radovala Petrissa Soljaová, kterou po celý turnaj koučoval otec Pavel, bývalý ligový hráč Litvínova.

SOLJA Petrissa GER IMG_5804

Dvacetiletá Petrissa Soljaová se stala mistryní Německa

Petrissa Soljaová pak společně se Sabine Winterovou vyhrály čtyřhru. Úřadující mistryně Evropy ve finále porazily Wu Jiauduo a Kristin Silbereisenovou 4:2. Mužský debl se stal kořistí dvojice Steffen Mengel – Benedikt Duda.

Mistrovství Německa ve stolním tenisu

Závěrečné výsledky:

DVOUHRA MUŽŮ

Semifinále: Boll – Franziska 4:0 (-6,-7,-8,-6), Filus – Mengel 4:3 (12,-7,9,-5,7,-7,10). Finále: Timo BOLL –  Ruwen Filus 4:2 (3,-5,-9,3,5,1).

DVOUHRA ŽEN

Semifinále: Wu Jiaduo – Winterová 3:4 (8,-9,15,-9,-11,-6), P. Soljaová – Silbereisenová 4:1 (-5,12,10,11,8). Finále: Sabine Winterová – Petrissa SOLJAOVÁ 1:4 (-8,-12,10,-4,-3).

ČTYŘHRA MUŽŮ

Finále: Steffen Mengel, Benedikt Duda – Ricardo Walther, Ruwen Filus 4:2 (-6,-7,9,3,9,9).

ČTYŘHRA ŽEN

Finále: Sabine Winterová, Petrissa Soljaová – Wu Jiauduo, Kristin Silbereisenová 4:2 (3,-5,-4,8,9,5).