Tomáš Koldas pomohl Naestved BTK k zisku titulu

Český hráč působí v dánském klubu společně s Radimem Bakem

Vynikající úspěch zaznamenali ve své první sezoně v dánském Naestved BTK dva mladí čeští hráči Tomáš Koldas s Radimem Bakem. Družstvo mužů se probojovalo do finále ligy a v boji o titul vyzvalo favorizovaný Roskilde Bordtennis, BTK 61.

V obou finálových duelech do bojů zasáhl také Tomáš Koldas a společně s Hampusem Söderlundem, Magnusem Manssonem a Nikitou Jarušinem se postarali o obrovské překvapení. Družstvo zkušených hvězdných hráčů v čele s mistrem Evropy Michaelem Mazem dvakrát porazili a mohli zvednout nad hlavu pohár pro vítěze.

V prvním finálovém utkání Naestved BTK zvítězil 5:3. Tomáš Koldas porazil Antoniena Doyena 3:1. Odveta byla z pohledu favorita soutěže ještě méně povedená. Družstvo Roskilde prohrávalo už 0:4 snížilo sice na 2:4, jenže pak přišel na řadu souboj Tomáše Koldase s Jensem Lundqvistem. Český hráč udržel pevné nervy. Za stavu 2:1 prohrával ve čtvrtém setu už 4:10, ale dokázal odvrátit řadu setbolů, a nakonec zařídil poslední pátý bod svého týmu. Společně se spoluhráči se tak mohli radovat z nečekaného zisku mistrovského titulu.