Tomáš Polanský vyhrál EUROREGION CUP IV

Patnáctiletý český juniorský reprezentant Tomáš Polanský vyhrál hlavní kategorii ELITE na mezinárodním turnaji EUROREGION CUP LABE/ELBE IV ve stolním tenisu, který se těsně před vánočními svátky uskutečnil v Ústí nad Labem. Další ročník této mezinárodní soutěže přilákalo do sportovní haly ústeckého Slavoje 75 dospělých a 18 starších žáků ze 14 oddílů České republiky a německého 1.TTC Schwarzenberg.

Tomáš Polanský, hráč pořádajícího Slavoje Severotuk Ústí n. L. ve finále kategorie ELITE porazil Josefa Brauna hájícího barvy NSU Neckarsulmu (3. bundesliga) 3:1 na sety. Nejstarším účastníkem turnaje byl bývalý ligový hráč, osmdesátiletý  Jan Gräf z Terezína.

Momentka z finálového utkání kategorie ELITE mezi Braunem a Polanským

EUROREGION CUP LABE/ELBE IV

Výsledky turnaje

ELITE

Čtvrtfinále: Braun (NSU Neckarsulm) – Karásek (Slavoj Ústí) 3:2, Merker (Slavoj Ústí) – Sklenář (TTC Schwarzenberg) 3:0,  Polanský (Slavoj Ústí) – Štiková (Spartak Hluk) 3:1,  J. Seibert (Slavoj Ústí) – Černý (Slavoj Ústí) 3:0. Semifinále: Braun – Merker 3:0, Polanský – Seibert 3:0. Finále: Polanský – Braun 3:1.

ÚTĚCHA

Finále: Kadlček (Bořislav) – Hájek (D. Zálezly) 3:0.

STARŠÍ ŽÁCI

Semifinále: Alleretová (Most) – Urbánek (Žatec) 3:0, Karbula (Žatec) – Mít (Teplice) 3:0. Finále: Allertová – Karbula 3:1.