TOP 12 vyhráli Hořejší a Pěnkavová

Vítězi letošního, 3. ročníku turnaje TOP 12 o Pohár České televize se v Plzni stali Miroslav Hořejší (STKM Banská Štiavnica) a Kateřina Pěnkavová (SKST Mart Hodonín). Oba si kromě pohárů odnesli i šek na 40 tisíc korun. Ve finále zvítězil Hořejší nad Tomášem Treglerem (SF SKK El Niňo Praha) 4:1 a stejným výsledkem skončilo dámské finále, v němž prohrála loňská vítězka Iveta Vacenovská s Pěnkavovou.

Vítězi letošního, 3. ročníku turnaje TOP 12 o Pohár České televize se v Plzni stali Miroslav Hořejší (STKM Banská Štiavnica) a Kateřina Pěnkavová (SKST Mart Hodonín). Oba si kromě pohárů odnesli i šek na 40 tisíc korun. Ve finále zvítězil Hořejší nad Tomášem Treglerem (SF SKK El Niňo Praha) 4:1 a stejným výsledkem skončilo dámské finále, v němž prohrála loňská vítězka Iveta Vacenovská s Pěnkavovou.

Nejprve se hrálo ženské finále a v něm překvapivě od prvních míčků udávala tón Pěnkavová. Byla dostatečně důrazná z tradičně silného bekhendu a také forhend na rotaci hraný po lajně nebo ven ze stolu dělal Vacenovské problémy. Ukázalo se, že zápas ve skupině je zcela jiný než o závěrečné pořadí. Na loňském TOPu se stal opak, ve skupině Pěnkavová vyhrála, ve finále byla lepší Vacenovská.

Hodně očekávání panovalo před finálem mužů. Tregler předváděl v utkáních se Širučkem a Gavlas jiný stolní tenis než v posledním období v extralize a dalších soutěžích. Na druhé straně pokud vychází Hořejšímu překvapivé útočné údery a daří se mu podání, je obávaným protivníkem snad pro každého hráče. To se vyplnilo také ve finále, Hořejší nepřekvapil a prosazoval se svými známými zbraněmi – servisem a rychlým útokem.

Hlasy po finále

Miroslav Hořejší: „Vítězství na TOP 12 je pro mě osobně překvapením. Startovala zde celá řada dobrých hráčů a většinou rozhodovalo v zápasech pár míčků, detailů, kdy si člověk nemůže být jistý ničím. O to víc mě těší, že jsem toto všechno zvládnul. Stálo mě to dost sil. Ve finále s Tomášem rozhodlo, že jsem měl lepší příjem než v utkání ve skupině, které jsem s ním prohrál 2:4, a lépe mi šel servis. Také mi pomohlo, že jsem si postupně zvyknul na prostředí v sále, vyrovnal se s nedostatkem světla a naopak větší svítivostí reklamních panelů. Myslím si, že jsem byl celkově agresívnější a dokázal jsem ho odtlačit od stolu.“

Tomáš Tregler: „Strašně mně utíkal servis, protože jsem ho chtěl střídat, aby neměl jistotu, kam půjde. To hodně ovlivnilo zápas, protože Míra má kvalitní servis a špatně se rozehrává jeho podání. Škoda, dvě koncovky setů dopadly vždy pro něj. Na druhou stranu Míra hrál hodně dobře.“

Kateřina Pěnkavová: „Říkala jsem si, že na jednom turnaji se dvakrát s jedním hráčem neprohrává. Včera jsem byla taková nervózní, nerozehraná. Dneska si nemohu na nic stěžovat, vyšlo mi všechno a hrála jsem skoro nad své možnosti. Snažila jsem hrát Ivetě dlouhé míčky, protože na krátce mě míčky často utečou a Iveta je rychle rozehrává a nedají se chytit. Hlavně však být aktivnější.“

Luboš Pěnkava: „Už dlouho jsem neviděl Kačku hrát tak dobře. S Ivetou se nedá hrát nějaká údržba, ale na risk a tvrdě. Bylo důležité, že s ní hrála už ve skupině a dost jsme se o tom zápase bavili a rozebrali si ho.“

Dvouhra žen – finále
Kateřina Pěnkavová (SKST Mart Hodonín) – Iveta Vacenovská (Linec AG Froschberg) 4:1 (7,10,-10,7,7).

Dvouhra mužů – finále
Miroslav Hořejší (STKM Banská Štiavnica) – Tomáš Tregler (SF SKK El Niňo Praha) 4:1 (3,-8,6,12,10).

Nejlepší sotlní tenisté na TOP 12: Zleva „bronzoví“ Antonín Gavlas, Jiří Vráblík, stříbrný Tomáš Tregler a vítěz s pohárem Miroslav Hořejší.