Tregler na WCC stejně jako na MEJ

Minulý týden se v Dominikánské republice hrál turnaj World Cadet Challenge, kde startoval náš Tomáš Tregler a finále světového okruhu juniorů World Junior Circuit Finals, bohužel letos bez naší účasti. Čtvrtfinále Tomáše v soutěži kadetů je ale určitě velkým úspěchem.

Mnoho podobného bylo v Santu Domingu jako na MEJ v Praze. Tomáš Tregler s družstvem Evropy získal stříbro, když ve finále podlehli stejně jako v Praze kadeti ČR, družstvu Anglie. Velké naděje jsme si na MEJ 2005 dělali na medaili pro Tomáše ve dvouhře kadetů, prohrál ve čtvrtfinále. Stejně tomu bylo i na WJC, ve čtvrtfinále podlehl Asiatovi Young Yungovi, který v semifinále družstev proti Evropě ani jednou nebodoval (prohrál s Bezardem a Chojnowskim). Ve čtyřhře Tregler spolu s Bezardem podlehli hned v prvním kole Afričanům, El Sobkovi a Yogovi.

Mezi kadety nejvíce dominovali hráči Asie, pouze Paul Drinkhall, mistr Evropy z Prahy, se probojoval do semifinále, kde porazil přemožitele Tomáše. Ve finále Drinkhall prohrál s Kentou Matsudairou, který ve družstvech dělal oba body na tým Evropy. V semifinále zůstal s Yungem Asiat Quiang Shen.

Mezi kadetkami a juniorkami dominovala Evropa. V semifinále hned po třech hráčkách, které jsme viděli v Praze na červencovém mistrovství Evropy. Ve finále kadetek i juniorek se objevila vždy hráčka, která hrála finále i v Praze a v obou případech se do finále probojovala i jedna bronzová medailistka z Prahy. Ve dvouhře kadetek se dokonce opakovalo semifinále, ve kterém se potkaly Němka Solja a Ruska Kolodyzhnaya, mistryně Evropy kadetek 2005. Opět byla po boji úspěšnější Ruska. Její finálovou soupeřkou se stala po vítězství nad Asiatkou Lee So Bong, ukrajinská hráčka Margaryta Pesotskaya. Bronozová medailistka z MEJ tentokrát sáhla po kovu nejdražším, svoji kolegyni z družstva Evropy porazila 4:2.

V soutěži juniorek se se soutěží už ve čtvrtfinále rozloučila obhájkyně loňského vítězství a mistryně Evropy juniorek 2005, Rumunka Danilea Dodean. Připomeňme si, že Dodean loni ve finále porazila českou reprezentantku Martinu Smištíkovou. O možnost obhájit vítězství připravila Dodean španělská hráčka Sara Ramirez a oplatila ji tak porážku ze semifinále v Praze. V semifinále si Ramirez poradila s druhou nasazenou Chorvatkou Sanjou Paukovic 4:2. Ve druhé semifinálové dvojici se utkala finalistka MEJ 2005, Rumunka Elisabeta Samara a asijská hráčka Yuri Yamanashi, s výsledkem 4:1 pro Samaru. Mladá rumunská reprezentantka si na rozdíl od finále v Praze nenechala tentokrát vítězství ujít. Zvítězila 4:2.

Ve dvouhře juniorů se v jednom semifinále potkali hráči Evropy a v druhém Asie, Portugalec Freitas a Chorvat Kolarek a Asiaté Mizutani a Kishikawa. Finále tak bylo evropsko asijské a šťastnější v něm byl hráč Asie, Mizutani porazil 4:2 Kolareka.

Výsledky Treglera v soutěži jednotlivců:
ve skupině
Tregler – Miňo (Latinská Amerika) 3:1, Frank (Oceánie) 3:1 a Agbetoglo (Afrika) 3:1