Tregler postoupil na Slovenia Open do semifinále

Renáta Štrbíková si na nesehranost s Rumunkou Samarovou rozhodně stěžovat nemůže. Jsou ve finále

Celkem pět českých reprezentantů se představilo předposlední den turnaje ITTF Challenge ve Slovinsku. Co víc, české barvy nebudou chybět ani ve finálovém bloku. Do boje o zlato ve čtyřhře žen postoupil rumunsko-český pár Elizabeta Samarová, Renáta Štrbíková. A v úplně posledním zápase hracího dne vyhrál Tomáš Tregler čtvrtfinálový boj nad Alexejem Liventsonem z Ruska a postoupil do semifinále.

Zkušená česká hráčka si debl v Otočci domluvila s jednou z nejlepších Evropanek a postup mezi nejlepší rozhodně žádným překvapením není. Jejich semifinálový souboj s japonskou dvojicí obranářek Honoka Hashimotová, Hitomi Satoová byl vyrovnaný, ale přesto poměrně jednoznačný. Japonky zápas zkomplikovaly pouze ve druhém setu, kdy dokázaly odvrátit dva setboly a nakonec sadu vyhrály. Jinak ovšem důrazná, ovšem trpělivá hra Samarové se Štrbíkovou na nasazené jedničky platila.Ve finále změří síly s maďarsko-švédským párem Georgina Potaová, Matilda Ekholmová.

Zatímco ve dvouhře mužů do 21 let neuspěl ani jeden z dvojice Tomáš Polanský, Stanislav Kučera předvedli v sobotním dopoledním programu skvělé představí oba čeští hráči ve dvouhře mužů. Antonín Gavlas po prohrané koncovce prvního setu s Mexičanem Marcosem Madridem zvládl následující tři a pak už šanci nepustil. Tomáš Tregler to měl mnohem složitější. Už protože nastoupil proti svému oddílovému kolegovi z TTC Ostrava 2016 Aleksandarovi Karakaševičovi. Zkušený srbský reprezentant byl bezpochyby mírným favoritem a potvrdil to vítězstvím v první sadě. V té druhé měl dva setboly, ovšem Tregler je odvrátil a set vyhrál. Po drtivém nástupu do třetí sady, kdy vedl už 9:0, otočil český hráč vývoj zápasu. Nezdálo se, že by se Tomáš Tregler soupeře zvučnějšího jména zalekl. Když se mu dařilo na příjmu a nepustil Karakaševiče do jeho typické hry, získával důležité body. Dva následující sety prohrál, ale pak vyrovnal na 3:3 a nesložil zbraně ani ve chvíli kdy Srb vedl v rozhodující sadě 6:2. Poprvé se v sedmém setu dostal Tregler do vedení za stavu 9:8 a dvěma vítěznými míčky zaznamenal cenné vítězství.

Ve čtvrtfinále se bohužel dařilo jen Treglerovi. Antonín Gavlas neuhrál proti Švédu Perssonovi ani set a zpočátku to vypadalo špatně i s ostravským hráčem. Rus Liventsov vyhrál první dva sety, jenže pak se Tregler opět rozehrál k velkému výkonu. Vyhrál 4:2 a postoupil do semifinále, v němž se utká s Jonem Perssonem.

ITTF Challege Slovenia Open 2017, Otočec

Výsledky českých reprezentantů

Dvouhra mužů, osmifinále: Tomáš TREGLER – Aleksandar Karakaševič (Srb.) 4:3 (-9,10,1,-9,-10,10,8), Antonín GAVLAS – Marcos Madrid (Mex.) 4:2 (-12,10,9,9,-6,7), čtvrtfinále: Tomáš TREGLER – Alexej Liventsov (Rus.) 4:2 (-9,-3,7,4,7,8), Jon Persson (Švéd.) – Antonín GAVLAS 4:0 (7,6,5,9).

Čtyřhra žen, semifinále: Elizabeta Samarová (Rum.), Renáta ŠTRBÍKOVÁ – Honoka Hashimotová, Hitomi Satoová (Jap.) 3:1 (9,-11,8,8).

Dvouhra mužů do 21 let, čtvrtfinále: Sadi Ismajlov (Rus.) – Tomáš POLANSKÝ 3:2 (-7,10,8,-9,10), Deni Kozul (Slovin.) – Stanislav KUČERA 3:1 (10,-8,1,8).