Tregler vyhrál Luxembourg Open 2014

Tomáš Tregler vyhrál 7. ročník mezinárodního turnaje Luxembourg Open Table Tennis Championships ve stolním tenisu. Třiadvacetiletý český reprezentant ve finále dvouhry mužů v Lucemburku porazil Rusa Vjačeslava Burova 4:2 na sety. Úspěch českých stolních tenistů zvýraznil sedmnáctiletý David Reitšpies, který odsadil třetí příčku. Dvojice mladých českých reprezentantů se prosadila i v soutěži družstev. Tomáš Tregler a David Reitšpies našli jediné přemožitele až ve finále, když podlehli Švédům Kallbegovi a Ahlanderovi 1:2.

Mladí stolní tenisté pražského El Niňa se probojovali pod vedením trenéra Pavla Špačka na stupně vítězů na Luxembourg Open Table Tennis Championships v obou hlavních soutěžích. Tomáš Tregler  v Lucembursku potvrdil výbornou formu z posledních zápasů play-off Extraligy. Ve dvouhře mužů ani jednou nezaváhal a ve finále porazil semifinálového přemožitele Reitšpiese Rusa Vjačeslava Burova 4:2 na sety. Sedmnáctiletý David Reitšpies po porážce od Burova vyhrál dvě zbývající utkání v turnaji nad Dánem Zhai Yujia i Ukrajincem Pysarem a obsadil pěkné třetí místo.

Pohled na stupně vítězů soutěže družstev mužů na Luxembourg Open 2014

Dvouhra mužů na Luxembourg Open Table Tennis Championships se hrála progresivním vyřazovacím způsobem. Všichni účastníci turnaje tak na konci soutěže věděli, které místo v celkovém pořadí jim patří.

Luxembourg Open Table Tennis Championships 2014

Z výsledků turnaje

SOUTĚŽ DRUŽSTEV

I. kolo: ČESKÁ REPUBLIKA – Litva/Belgie 2:0. II. kolo: ČESKÁ REPUBLIKA – Rakousko II. 2:0. Čtvrtfinále: ČESKÁ REPUBLIKA – Švédsko VI. 2:1. Semifinále: ČESKÁ REPUBLIKA – Indie 2:1. Finále: ČESKÁ REPUBLIKA – Švédsko I. 1:2 (Tregler – Kallberg 1:3, Reitšpies – Ahlander 3:2, Reitšpies, Tregler – Ahlander, Kallberg 0:3).

DVOUHRA MUŽŮ

I. kolo: Tomáš TREGLER (ČR) – Malte Moregardh (Švédsko) 4:1 (4,4,-4,8,9), David REITŠPIES (ČR) – Koen Hageraats (Nizozemsko) 4:0 (6,9,5,5). II. kolo: Tomáš TREGLER – Aldredas Udra (Litva) 4:0 (8,7,4,7), David REITŠPIES – Romain Ruiz (Francie) 4:2 (-8,8,2,8,-4,8). Osmifinále: Tomáš TREGLER – Felipe Olivares (Chile) 4:2 (6,-7,6,-7,8,9), David REITŠPIES – Gilles Michely (Lucembursko) 4:0 (10,4,9,8). Čtvrtfinále: Tomáš TREGLER – Hermann Mühlbach (Lucembursko) 4:2 (2,-9,9,8,-8,9), David REITŠPIES – Vitalij Ljevšin (Ukrajina) 4:1 (7,9,-8,8,5). Semifinále: Tomáš TREGLER – Dmitro Pysar (Ukrajina) 4:0 (11,10,9,4), David REITŠPIES – Vjačeslav Burov (Rusko) 1:4 (-5,-9,-12,7,-3). Finále: Tomáš TREGLER – Vjačeslav Burov 4:2 (8,5,-6,-12,9,9). Utkání o 3. místo: David REITŠPIES – Dmitro Pysar (Ukrajina) 4:0 (8,3,2,8).

Kompletní výsledky turnaje Luxembourg Open Table Tennis Championships 2014 najdete na: http://www.fltt.lu/luxembourg-open-table-tennis-championships.html