Trenér Plachý o vítězství v Grenzau

Po návratu stolních tenistů El Niňa z Grenzau, kde senzačně porazili místní tým 3:0, jsme požadali o komentář k utkání trenéra Pražanů Josefa Plachého.

Po návratu stolních tenistů El Niňa z Grenzau, kde senzačně porazili místní tým 3:0, jsme požadali o komentář k utkání trenéra Pražanů Josefa Plachého.

„Byl jsem rád, jak nám vyšla sestava. Vlastně byla stejná jako v Praze a i když jsme tehdy prohráli, tak jsem vycházel z toho, že Konečný zbytečně prohrál s Fejer-Konnerthem, Tregler sehrál s Li Hu vyrovnaný zápas a Obešlo porazil Pavelku. I když jsem se před utkáním trochu rozhodoval, zda dám Tomáše Treglera nahoru. Sice měl formu z TOP 12, ale byl nachlazen a tak jsem váhal. Ale po domluvě s ním, že to zvládne, jsem ho napsal nahoru.
Tomáš formu z kontrolního turnaje potvrdil, věřil si a hlavně dodržoval taktiku. V podstatě nedal Li Hu šanci, i když utkání skončilo 3:1. V druhém setu zaúřadovala trochu domácí rozhodčí u stolu. Za stavu 10:10 naznačila, že zvedá ruku po servisu a ukázala pak bod pro Tomáše. Vzápětí stav stáhla na původních 10:10 a servis se opakoval. Tomáš set prohrál a to byl docela kritický moment, který mohl narušit vývoj zápasu. Ale Tomáše to nerozhodilo a v dalších dvou sadách byl lepší.
Tomáši Konečnému a ostatně i Michalovi Obešlovi chvíli trvalo, než chytili zápasový rytmus. Proto oba prohráli hladce první set. Než se Tomáš vzpamatoval, tak neměl proti rychlé hře Fejer-Konnertha šanci. Jenže pak začal hrát bekhendový servis a to soupeři hrozně vadilo. Nejen, že tím Tomáš donutil Zoliho dělat lehké chyby, ale někdy to byly vzápětí i přímé body, kdy se dostával dobře a snadno do útoku.
Michal neměl v prvním setu tak přesné servisy a nebyla v nich odpovídající faleš. Proti tomu se hrálo Pavelkovi dobře, ale pak Michal podání zpřesnil, dostal se do tempa a hrál super…
My jsme si ani nepřipouštěli, že hrajeme o třetí místo a tím pádem Pohár ETTU. Koncentrovali jsme se na samotný výkon a tentokrát se nám vše sešlo. Kluci mají na to porážet špičkové soupeře, jsou vyrovnaní a je potřeba, aby zahráli všichni tři. To se v Grenzau povedlo.“