Tři extraligová utkání rozhodla až pátá dvouhra

Martin Olejník pomohl týmu KT Praha k výhře nad Havířovem dvěma body

Je česká nejvyšší soutěž mužů vyrovnaná? Soudě podle výsledků čtyř utkání 9. kola rozhodně ano. Hned tři duely musela rozhodnout až pátá dvouhra a celkem se hrálo sedm pětisetových zápasů. Z vítězství se ve většině případů radovali papíroví favorité.

Hráči Sokola PP Hradec Králové 2 zvítězili na stolech El Niňa Praha a obrovskou zásluhu na tomto vítězství měl především Marek Klásek. Dokázal porazit Filipa Černotu i jedničku domácího týmu Jakuba Zelinku. Rozhodující bod pak přidal Vlastimil Buben.

Body vezou domů také hráči KT Praha, kteří vyhráli nejtěsnějším rozdílem v Havířově. Utkání dobře rozehrál Martin Olejník výhrou nad Petrem Davidem. Pak ale domácí otočili, když body dělali Ondřej Bajger a Jan Valenta. Navíc ve čtvrté dvouhře vedl Petr David nad Tomášem Pavelkou už 2:0 na sety. V tom momentu se ovšem zkušená dvojice hráčů KT Praha nadechla k mohutné protiofenzívě. Pavelka zvládl dvě koncovky a pak v rozhodujícím setu domácí jedničku přehrál. O vítězi tak rozhodla pátá dvouhra, v níž zkušený Martin Olejník porazil Ondřeje Bajgera 3:0 na sety.

Velmi blízko k výhře v Ostravě byli hráči Hodonína. Prohráli první zápas, pak ale Patrik Klos a Oleksandr Tymofejev vývoj duelu rovněž otočili. Klos měl navíc v dalším zápase s Františkem Onderkou ve čtvrtém setu výhodu mečbolu a mohl tak utkání uzavřít. Zůstalo však jen u výhody. Onderka set vyhrál, v rozhodujícím setu byl lepší a umožnil svému spoluhráči Tomáši Martinkovi zabojovat o celkové vítězství. Tuto šanci Martinko bezezbytku využil, když porazil střídajícího Michala Kadlčka bez ztráty setu.

Jediné utkání, které se hrálo o poznání kratší dobu, bylo to mezi Chebem a Libercem. Klasický scénář domácích se splnil do puntíku. Antonín Gavlas zařídil dva body a třetí přidal David Štěpánek. Zvítězil nad Jakubem Seibertem jak jinak, než nejtěsnějším rozdílem 3:2.

Extraliga mužů, sezona 2020/2021

Výsledky utkání 9. kola

TJ Ostrava KST – SKST Stavoimpex Hodonín 3:2

František ONDERKA – Štěpán BRHEL 3:1 (6,-7,5,3), Tomáš MARTINKO – Patrik KLOS 2:3 (11,-7,-8,2,-10), Adam ŠTALZER – Oleksandr TYMOFEJEV 0:3 (-7,-9,-4), František ONDERKA – Patrik KLOS 3:2 (-6,-3,8,10,6), Tomáš MARTINKO – Michal KADLČEK 3:0 (3,3,12).

SKST Charvát Havířov – KT Praha 2:3

Petr DAVID – Martin OLEJNÍK 2:3 (9,-5,-7,5,-9), Ondřej BAJGER – Tomáš PAVELKA 3:2 (5,8,-8,-7,11), Jan VALENTA – Martin KOBLÍŽEK 3:0 (9,7,2), Petr DAVID – Tomáš PAVELKA 2:3 (7,6,-9,-9,-6), Ondřej BAJGER – Martin OLEJNÍK 0:3 (-3,-3,-10).

SKST Cheb – SKST Liberec 3:1

Antonín GAVLAS ml. – Michal BLINKA 3:0 (7,4,5), David ŠTĚPÁNEK – Jakub SEIBERT 3:2 (-8,7,-7,8,11), Šimon JADRNÝ – David PRŮŠA 0:3 (-8,-12,-8), Antonín GAVLAS ml. – Jakub SEIBERT 3:0 (7,7,4).

SF SKK El Niňo Praha – TJ Sokol PP Hradec Králové 2 2:3

Jakub ZELINKA – Vlastimil BUBEN 3:1 (9,-6,3,3), Filip ČERNOTA – Marek KLÁSEK 1:3 (4,-9,-7,-9), Petr KAUCKÝ – Martin PAVLICA 3:1 (9,-10,9,4), Jakub ZELINKA – Marek KLÁSEK 2:3 (4,-9,-6,3,-11), Filip ČERNOTA – Vlastimil BUBEN 1:3 (-4,-10,7,-7).