Tři medaile českých rozhodčích

V rakouském Haidu se hrálo Mistrovství evropských rozhodčích

Ve dnech 14. až 15. srpna.2015 se v rakouském Haidu nedaleko Lince konalo první Mistrovství evropských rozhodčích ve stolním tenisu pořádané Rakouskou asociací stolního tenisu. Účastnilo se 37 hráčů a hráček ze sedmi  asociací (Rakousko, Německo, ČR, Maďarsko, Polsko, Švédsko a Rusko). Česká výprava (Emanuel Votípka, Jan Beneš, Jaroslava Tenglová, Klára Vaculovičová) se v mezinárodní konkurenci neztratila. První den v soutěži družstev obsadilo české družstvo zejména díky skvělým výkonům mužské části krásnou třetí příčku. Medaile i pohár byly předány při slavnostní večeři organizované pořadateli.

IMAG0312_BURST006a

Na snímku Jaroslava Tenglová, Jan Beneš, Emanuel Votípka a Klára Vaculovičová s medailemi

Sobotní program byl věnován soutěžím jednotlivců a čtyřhrám. Úspěšnější byl český tým ve čtyřhrách, kde Jan Beneš s Emanuelem Votípkou skončili druzí, Jaroslava Tenglová s Klárou Vaculovičovou se radovaly z bronzové medaile. V jednotlivcích bylo umístění následující: Jan Beneš 5.-8. místo, Emanuel Votípka 9.-16. místo, Jaroslava Tenglová a Klára Vaculovičová 5.-6. místo.

Jednalo se o příjemné setkání a i přes tropická vedra to byla akce velmi povedená!