Tři porážky na závěr pondělního programu

Ve finále soutěže kadetek se střetnou družstva Ruska a Německa. Naše kadetky v utkání o 5. až 8. místo podlehly Polsku 0:3. Trenérka Adámková dala příležitost ve dvouhrách Denise Hošková a Michaele Keroušové, které prohrály s kvalitnějšími soupeřkami. Zítra nastoupí kadetky do zápasu o konečné 7. místo proti Chorvatsku. Juniorky měly větší motivaci, protože prvních pět družstev si zajistí start na příštím juniorském mistrovství světa v Bahrajnu.

Ve finále soutěže kadetek se střetnou družstva Ruska a Německa. Naše kadetky v utkání o 5. až 8. místo podlehly Polsku 0:3. Trenérka Adámková dala příležitost ve dvouhrách Denise Hošková a Michaele Keroušové, které prohrály s kvalitnějšími soupeřkami. Zítra nastoupí kadetky do zápasu o konečné 7. místo proti Chorvatsku. Juniorky měly větší motivaci, protože prvních pět družstev si zajistí start na příštím juniorském mistrovství světa v Bahrajnu. Proto také trenérka Hrachová postavila silnou sestavu. Přesto však naše dorostenky s Polkami prohrály, byť nejtěsnějším poměrem 2:3 (Blašková v pátém setu páté dvouhry 10:12) a nyní budou hrát o 7. místo se Srbskem.

Trenér juniorů Koutný dal proti Srbsku příležitost k rozehrání náhradníkovi Martinovi Koblížkovi, jenž si zřejmě dobře zahrál, nicméně v obou svých zápasech podlehl soupeřům. Celkově jsme prohráli se Srbskem 1:3, když náš jediný bod udělal Michal Beneš. Zítra nastoupíme o konečné 11. místo proti Švédsku.

Andrea Botková: „Juniorky bojovaly, na rozdíl od kadetek, kde už o moc nešlo, v plné sestavě proti Polkám, protože ještě páté družstvo z MEJ zajišťuje účast na juniorském mistrovství světa v Manamě. Protože prohrály, v posledním utkání proti Srbkám dostane příležitost zřejmě náhradní sestava.
Po družstvech jsme maximálně spokojeni. Máme finále a další dvě družstva v osmičce a junioři se zachránili v první divizi. Samozřejmě obrovsky nás mrzí promarněná šance na medaili juniorek proti Švédsku. Šlehobrová prohrála s Bergströmovou první set devět při prasátku. To ji nalomilo a navíc tento typ obrany ji tak nevyhovoval jako Francouzka Bergeová. Dělala chyby, nebyla tak koncentrovaná a ve třetím setu už Simona nevěděla, co má hrát.“

Družstva kadetek
Semifinále: Rusko – Francie 3:2, Německo – Rumunsko 3:0.
O 5. – 8. místo
Česko – Polsko 0:3. Hošková – Falarzová 1:3 (-11,9,-5,-8), Keroušová – Kiedrowská 2:3 (7,-4,-6,13,-5), čtyřhra Hošková, Štefcová – Falarzová, Kiedrowská 1:3 (-5,8,-8,-10). Izrael – Chorvatsko 3:2.

Družstva juniorek
Semifinále: Rumunsko – Chorvatsko 3:0, Rusko – Švédsko 3:0.
Česko – Polsko 2:3. Adámková – Slifirczyková 3:1 (7,-9,6,7), Blašková – Kusinská 1:3 (-7,-3,8,-3), Tomanová – Wabiková 3:0 (4,5,3), Adámková – Kusinská 0:3 (-6,-10,-7), Blašková – Slifirczyková 2:3 (-8,5,-9,9,-10).

Družstva juniorů
Semifinále: Francie – Belgie 3:1, Rusko – Anglie 3:2.
O 9. – 12. místo
Česko – Srbsko 1:3. Seibert – Mihajlovič 2:3 (-6,-8,5,9,-5), Koblížek – Majstorovič 1:3 (13,-4,-7,-10), Beneš – Nadjnemedi 3:0 (10,9,4), Koblížek – Mihajlovič 0:3 (-4,-4,-7).