Třikrát zlaté mistrovství Evropy

Stoprocentní úspěšnost ve finále znamenala trojnásobnou českou radost na ME juniorů v Budapešti. Mistry Evropy se stali František Plaček s Polkou Partykou v mixu kadetů, Antonín Schwarzer s Lotyšem Burgisem ve čtyřhře kadetů a Kateřina Pěnkavová s Francouzkou Grundisch ve čtyřhře juniorek. Celková bilance české výpravy je 3 zlaté a 7 bronzových medailí.

Po vynikajícím výkonu ve finále smíšené čtyřhry kadetů se zaslouženě stali František Plaček s Polkou Partykou mistry Evropy. Své ruské soupeře přehráli 3:0.

Ve čtyřhře kadetů se Schwarzer s Burgisem vypjali k výbornému výkonu a po vyrovnaném průběhu všech setů zvítězili 3:1.

Velmi dramatický byl opět zápas juniorského páru Pěnkavová, Grundisch. Česko-francouzský pár vstoupil do zápasu famózně a vyhrál první set 11:2. Druhý set vypadal zpočátku podobně, Pěnkavová s Grundisch vedly 4:1, přišlo však zaváhání. Obě hráčky měly chvilkový výpadek a set prohrály. Maďarky byly na koni, hnány fanatickým maďarským publikem, vedly již 8:2.
Cesta ke zlatu však byla plná zvratů. Již v semifinále dokázaly Katka s Grundisch otočit klíčové sety, povedlo se jim to i tentokrát. Hlučný český koutek fanoušků hnal hráčky ke zvratu a ono se to opět povedlo. Z 2:8 bylo během chvíle 9:9 a koncovka již byla otevřená. Maďarky při vědomí promarněné šance byly nervóznější a set prohrály. To poznamenalo hlavně začátek čtvrtého setu, do kterého Katka Pěnkavová s Grundisch vlétly a vedly až 8:0. Bez problémů set dohrály a mohly se radovat z evropského titulu.