Triumf Františka Onderky a Lindy Záděrové na Velké ceně Prahy

České finále dvouhry kadetů: František Onderka - Radek Skála 3:1

Poslední květnový víkend patřil na “domácí scéně“ mezinárodnímu turnaji mládeže ve stolním tenisu – Prague Grand Prix. Již XII. ročník Velké ceny Prahy hostila Sportovní hala Jedenáctka na Chodově. V konkurenci mladých nadějí z devatenácti zemí se na stupně vítězů prosadili i mladí čeští stolní tenisté. Cenné individuální tituly si na letošní Velké ceně Prahy vybojovali ostravský František Onderka (vítěz dvouhry kadetů) a Linda Záděrová (TTC MS Brno), která ovládla dvouhru mladších žákyň.

Onderka IMG_7754

Ostravský kadet František Onderka si v Praze vybojoval titul v singlu i v soutěži družstev

František Onderka získal v Praze druhé zlato v soutěži družstev kadetské kategorie, kterou vyhráli společně s Radkem Skálou (TTC MS Brno). V týmové soutěži mladších žákyň triumfovala dvojice Klára Witoszová – Jana Vašendová (SKST Baník Havířov, (Sokol Kozlovice).

Hodně zajímavou vítězku měla dvouhra juniorek. Singlový titul v této kategorii si z Prahy odvezla teprve patnáctiletá Indka Girish Archana Kamathová, hrající za německý Hessischer TTV.

Brhel IMG_9995

Hodonínský talent Štěpán Brhel získal v Praze bronz ve dvouhře nejmladší věkové kategorie

Na stupně vítězů se na letošní Velké ceně Prahy probojovali i další mladí hráči a hráčky z českých klubů. Kompletní výsledky turnaje, který se hrál v rámci projektu Praha Evropské hlavní město sportu 2016, najdete zde: http://gp2016.sjm-pinec.cz/.