Triumf havlíčkobrodského STEN marketingu

Čeští šampióni i bez Japonce Morizona splnili roli favorita

Na listinu vítězů Českého poháru mužů ve stolním tenisu přibylo nové jméno. STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod proměnil hned svůj premiérový start v české pohárové soutěži v zisk cenné trofeje, kterou získal díky finálovému vítězství 5:1 nad celkem SF SKK El Niňo Praha EHW.

Úřadující český šampión potvrdil roli favorita a i bez své jedničky Japonce Masataky Morizona vyhrál poprvé v historii Český pohár. Trojlístek hráčů Tomáš Tregler, Pavel Širuček, Petr Korbel měl od začátku finálové utkání pod kontrolou. Za pražské El Niňo EHW dokázal bodovat pouze Bai He. Ostatní dvouhry ovládli stolní tenisté havlíčkobrodského STEN marketingu, byť některé sety byly hodně vyrovnané.

STEN s pohárem MG_3216

STEN marketing s další trofejí, tentokrát s Českým pohárem

„Bylo to pro naše hráče po včerejším těžkém utkání Ligy mistrů s Düsseldorfem hodně náročné. Jsem rád, že jsme to zvládli a docela s přehledem jsme oba dnešní zápasy vyhráli. Splnili jsme roli favorita, ale jak říkám, nebylo to včerejším náročném programu jednoduché. Bylo to hodně o vůli, o to víc si cením toho, že kluci získali trofej, která našemu klubu ještě chyběla,“ zhodnotil vystoupení svých svěřenců ve finálovém turnaji Českého poháru trenér STEN marketingu Tomáš Demek.

Určitou raritou je, že nejzkušenější hráč havlíčkobrodského celku, Petr Korbel, hrál Český pohár vůbec poprvé v životě… “Je to tak. Nikdy jsem to nehrál. I bez Morizona jsme byli favoriti. Věděli jsme, že El Niňo bude nepříjemný soupeřem. Bylo tam několik těsných setů, které se mohly překulit na stranu soupeře. Ale celkově si myslím, že jsme to vyhráli naprosto zaslouženě. A musím přiznat, že jsem to po včerejšku měl opravdu dost. Už nejsem žádný mladík a zápas s Düsseldorfem mi dal opravdu zabrat,“ pronesl Petr Korbel a dodal: „Osobně bych si dokázal představit trochu jiný model této soutěže. Stačí se jen podívat do Německa, kde je pohárová soutěž nesmírně populární.“

Korbel IMG_3194

Petr Korbel si přidal do své bohaté sbírky úspěchů vítězství v Českém poháru

Třetí místo v České poháru mužů 2014 vybojovali stolní tenisté SF SK Kotlářka EN Praha po vítězství nad Sokolem PP Hradec Králové 2 5:0.

Český pohár družstev 2015logo finale_ceskeho_poharu_2015

MUŽI

Finále

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod – SF SKK El Niňo Praha EHW 5:1

Tomáš TREGLER – David REITŠPIES 3:1 (7,5,-7,6), Pavel ŠIRUČEK – Kristián KOBES 3:0 (6,7,9), Petr KORBEL – BAI He 2:3 (4,-12,-6,9,-7), Pavel ŠIRUČEK – David REITŠPIES 3:0 (1,11,8), Tomáš TREGLER – BAI He 3:2 (9,-10,8,-9,2), Petr KORBEL – Kristián KOBES 3:1 (6,8,-6,4).

Utkání o 3. místo

SF SK Kotlářka EN Praha – Sokol PP Hradec Králové 2 5:0

Petr KAUCKÝ – Karel BRÁT 3:0 (3,8,3), Stanislav KUČERA – Vlastimil BUBEN ml. 3:1 (-13,2,6,6), Jakub NĚMEČEK – Michal LEBEDA ml. 3:0 (4,9,10), Stanislav KUČERA – Tomáš HORT 3:0 (6,7,6), Peter TURČEK – Michal LEBEDA ml. 3:1 (-9,8,7,8).

Fotogalerii z finálového turnaje XXV. ročníku Českého poháru v Hodoníně najdete zde: http://old.ping-pong.cz/fotogalerie/cesky-pohar-2015-finalovy-turnaj-v-hodonine/