Triumf Kláry Witoszové a Jany Vašendové v soutěži družstev

V Malackách pokračoval turnaj International Slovak Open Malacky 2016

V sobotu 12. března 2016 pokračoval v Malackách mezinárodní turnaj mladšího a nejmladšího žactva International Slovak Open Malacky. Dopoledne byly zahájeny soutěže dvouher zápasy v základních skupinách. Naši zástupci byli úspěšní, když do hlavní soutěže postoupili všichni kromě Riccarda Tesolina mezi mladšími žáky, který prohrál rozhodující zápas o postup proti Matthiasovi z TTV Niedersachsen 9:11 v pátém setu, když vedl ještě 9:8. Vše si vynahradil vítězstvím v soutěži útěchy. V hlavní soutěži nejmladších žáků jsme měli čtyři zástupce, Štěpán Brhel bohužel již ve osmifinále narazil na druhého nasazeného Rumuna Szilagyiho z C.S. Tapo Carei a prohrál 1:3, podobně mezi 16 prohrál i Luboš Šorm. Antonín Baroš nejprve po velmi kvalitním výkonu porazil v osmifinále Rumuna Bujora 3:1 a poté narazil na svého spoluhráče z družstev Inda Ananda, se kterým prohrál 0:3. Matyáš Lebeda ve čtvrtfinále prohrál s Goldírem ze Slovenska 0:3. V kategorii nejmladších žákyň se Antonie Kelnárová probojovala též do čtvrtfinále, kde se však již nedokázala vypořádat zejména s podáním a topspinem Srbky Gvozdenovic z STK Spartak Subotica a prohrála 1:3. Mezi mladšími žáky skončila většina našich již mezi 32, Dan Janovský nestačil na Senkbeila z TTV Nidersachsen, podobně Filip Karel na Ira Joyce. Blíže k postupu měli Ondra Květon a Radim Morávek, kteří prohráli oba v pěti setech, kdy zejména Ondra nevyužil vedení 2:0 na sety se Španělem Taulerem, Radim prohrál s Robbenem z TTV Niedersachsen. Jediným osmifinalistou tak byl Martin Skotnica, který porazil po velmi bojovném výkonu Klarenbeeka z Litvy a v osmifinále prohrál 1:3 s obranářem Buthem z TTV Nidersachsen. V soutěži mladších žákyň se Klára Witoszová s Janou Vašendovou probojovaly do čtvrtfinále, kde v boji o medailové umístění narazily na sebe. Ve vzájemném souboji byla úspěšnější Klára, která zvítězila ve třech koncovkách a probojovala se do nedělního semifinále.

Též byly rozehrány soutěže čtyřher. V kategorii nejmladších žáků nejprve prohráli M. Lebeda s L.  Šormem s dvojicí MSK Čadca Šramo, Kubjatko 1:3 a se stejnými soupeři byli podobně „úspěšní“ i A. Baroš s Indem Anandem, kteří prohráli 0:3. Nejúspěšnějším našim párem v této kategorii tak byli Š. Brhel s L. Schusterem, kteří se probojovali do zítřejšího semifinále. Mezi mladšími žáky na sebe nejprve narazili dva naše páry, kdy O. Květon, M. Skotnica zvítězili nad D. Janovským s R. Tesolinem 3:0 a po dalším vítězství nad Iry Byrnem a Toylorem narazili ve čtvrtfinále na Gonzálese s Taulerem. Kluci sice vyhráli úvodní dva sety a ve čtvrtém setu prohráli v koncovce, ale úspěšnější nakonec byli soupeři ze Španělska. Do čtvrtfinále se též probojovali R. Morávek s F. Karlem, kteří po vítězství 3:1 nad Klajberem a Ivančem ze Slovenska opět postoupili do semifinále. Ve čtyřhře mladších žákyň startovala i A. Kelnárová, která spolu se Slovenkou Drobovou z STK Devínská Nová Ves prohrály se Srbkami Kovacovou a Dujmovic. K. Witoszová s J. Vašendovou bez větších potíží postoupily do semifinálových bojů.

IMG_4076

Večer byly dohrány soutěže družstev. V semifinále kategorie nejmladších žáků sehráli velkou bitvu M. Lebeda s L. Šormem s družstvem Slovenska. Matyáš Lebeda nejprve prohrál „v opakování čtvrtfinále dvouhry“ s Goldírem 2:3, stejným výsledkem skončil zápas Luboše Šorma s Kubalou. Kluci poté vyhráli čtyřhru, ale po porážce Luboše s Goldírem skončilo utkání výsledkem 1:3 pro Slovensko, což znamenalo konečné 3. místo pro družstvo TJ Sokol PP Hradec Králové 2. V semifinále mezi mladšími žáky narazili R. Morávek s F. Karlem na tým Španělska. Po vítězství Radima Morávka v úvodní dvouhře se dobře vyvíjel i druhý zápas, když Filip vedl za stavu 1:1 8:4, ale bohužel nedotáhl dobře rozehraný set do konce a prohrál 1:3 na sety. Do finále nakonec po vítězství 3:1 postoupilo družstvo Španělska a náš tým TJ Jiskra Strážnice / TJ SB Světlá nad Sázavou tak obsadil též 3. místo. V kategorii mladších žákyň sehrály K. Witoszová s J. Vašendovou nejprve velkou bitvu v semifinále proti soupeřkám z STK Spartak Subotica ze Srbska, kdy zvítězily 3:2. Ve finále holky narazily na družstvo Slovenska. Po úvodních dvouhrách byl stav 1:1, když Klára Witoszová nejprve porazila Slobodníkovou a Jana Vašendová prohrála s Lacenovou. Důležitá byla čtyřhra, která se rozhodovala v pátém setu, kdy naše holky méně chybovaly a zvítězily 11:9. Poté Klára Witoszová nastoupila proti Lacenové. V prvním setu Klára nevyužila slibné vedení a prohrála v koncovce. Druhý set měla zcela pod kontrolou, držela soupeřku na bekhendové straně a kvalitním forhendovým topspinem nedala soupeřce žádnou šanci a zvítězila 11:3. V dalším setech však ustoupila od úspěšné taktiky a začala spěchat a dělat chyby, což způsobilo porážku 1:3. V rozhodující dvouhře nastoupila Jana Vašendová proti Slobodníkové. Jana měla zápas pod kontrolou a vítězstvím 3:0 potvrdila nejen vítězství v utkání 3:2, ale též celkové vítězství družstva SKST Baník Havířov / TJ Sokol Kozlovice v soutěži družstev mladších žákyň.

V neděli dopoledne nás čekají již pouze semifinále a finále soutěží dvouher a čtyřher, kde budeme mít ve hře tři páry v soutěžích čtyřher a Kláru Witoszovou ve dvouhře mladších žákyň.