Turnaj v Macau vyhráli Ma Long a Sun Yingsha

Mistr světa z minulého roku zvládl i poslední těžký krok

Netradičně na pět vítězných setů se hrály finálové zápasy turnaje v čínském Macau. Šlo o exhibiční první podnik seriálu World Table Tennis s řadou novinek, z nich některé budou provázet světovou elitu na turnajích světového okruhu v příštím roce.

Finálové duely zvládli oba favorité, dvouhru mužů vyhrál olympijský šampion z Ria a mistr světa z minulého roku Ma Long, když porazil svého krajana Wang Chuqina 5:1. Stejným poměrem si pak poradila Sun Yingsha s další Číňankou Chen Xingtong a rovněž ona vyhrála se ztrátou jediného setu.

Vedení světové asociace i WTT nyní může začít hodnotit zmiňované novinky a nastavit pravidla pro novou sezonu, která bude určitě nesmírně složitá, ale která, a v to všichni milovníci sportu doufají, vyvrcholí olympijskými hrami v Tokiu.

První turnaje světového okruhu by se měli podle zveřejněného kalendáře ITTF uskutečnit v polovině března 2021 a věřme, že se na nich představí i nejlepší čeští hráči a hráčky.

WTT Macao 2020

Finálové výsledky

Dvouhra mužů, finále: Ma Long – Wang Chuqin (oba Čína) 5:1 (5,9,4,5-10,8).

Dvouhra žen, finále: Sun Yingsha – Chen Xingtong (obě Čína) 5:1 (10,8,6,-9,6,4).