Univerziáda: Vacenovská a Hadačová mají medaili!

Na Světové letní univerziádě v čínském Shenzhenu vybojovaly pro českou výpravu stolní tenistky medaili! Zatím má bronzovou hodnotu a šanci na lepší kov budou mít Iveta Vacenovská a Dana Hadačová zítra v semifinále. Ve čtvrtfinále čtyřhry porazily ve čtvrtek španělskou dvojici Sara Ramirezová – Anna Badosaová v pěti setech.

Na Světové letní univerziádě v čínském Shenzhenu vybojovaly pro českou výpravu stolní tenistky medaili! Zatím má bronzovou hodnotu a šanci na lepší kov budou mít Iveta Vacenovská a Dana Hadačová zítra v semifinále. Ve čtvrtfinále čtyřhry porazily ve čtvrtek španělskou dvojici Sara Ramirezová – Anna Badosaová v pěti setech.

Utkání trvalo 35 minut a kromě druhého setu v něm dominovaly české reprezentantky. Za pozornost stojí, že v semifinále je náš pár jako jediný mimoasijský. Kromě našich jsou mezi čtyřmi dvě čínské dvojice a jedna korejská.

Čtyřhra žen
Čtvrtfinále: Tang Liying, Xiong Xinyun (Čína) – Fudžiiová, Macuzawaová (Jap.) 4:2, Vacenovská, Hadačová – Ramirezová, Badosaová (Šp.) 4:1 (9,-4,1,8,4), Ma Yuefei, Rao Jingwen (Čína) – Trošněvová, Vornovová (Rus.) 4:1, Jee Min Hyung, Moon Mi Ra (J. Korea) – Samaraová, Ghemesová (Rum.) 4:2.

Naše čtvrtfinále okomentoval trenér Petr Nedoma: „Nástup našich hráček byl trochu křečovitý a až příliš zodpovědný. Naštěstí v prvním setu obrátily stav 3:7 a vyhrály těsně 11:9. Přesto chyběla děvčatům lehkost a přesnost úderů. Obranářka Badosaová dělala problémy,  rozehrávala trávou nad stolem a naše hráčky nemohly najít rytmus. Druhý set pokračoval nepřesně z naší strany, chyběl lepší pohyb. Ve třetím dějství Iveta s Danou výborně nastoupily a jasně Španělky přehrály. Od té doby už se uvolnily a předváděly hru, na které jsme se domluvili. Výbornou Ramirezovou k ničemu nepustily, ta byla nucena riskovat a s tím přicházely španělské chyby. Důležitý moment v utkání byl zisk úvodního setu, který nás povzbudil, i když se hra ne zcela dařila.“

V pátek čeká naše hráčky náročný den. Singly se hrají od rána do odpoledne a večer v 18.00 hodin místního času (12.00 SELČ) hrají semifinále debla proti čínskému páru Tang – Xiong.

P. Nedoma: „Číňanky porazily mezi osmi Japonky Fudžiiovou a Macuzawovou po velkém boji 4:2. Hrály ve stejný čas jako my a atmosféra v hale byla velmi bouřlivá. Hala Gymnasium of Shenzhen Bay Sport Center je skoro denně zaplněna ze dvou třetin diváky, cca pět až šest tisíc. Samozřejmě při utkáních domácích je diváků ještě více. V zítřejším semifinále čtyřhry nás čeká nejen silný soupeř, ale asi i plné hlediště a mohutné povzbuzování domácích stolních tenistek. Když to porovnám s ostatními sporty, je návštěvnost oproti jiným sportům – i kolektivním – větší.“

Naše stolní tenistky v Shenzhenu. Zleva Dana Hadačová, Iveta Vacenovská, Hana Matelová a Martina Smištíková.

Momentka z univerziádního Shenzhenu…

Čínské soupeřky našich hráček po čtvrtfinále deblu při interview pro místní televizi.