Úspěšný start českých klubů v Evropském poháru mužů

Hráči HB Ostrov vyhráli dvě utkání v jeden den, to druhé dokonce bez ztráty setu

Dva české týmy startují v letošním ročníku Evropského poháru. Oběma se první hrací den turnajů 1. fáze povedl náramně. HB Ostrov vyhrál obě svá páteční utkání, vítězství si na své konto připsali rovněž hráči TTC Ostrava 2016.

Havlíčkobrodský klub turnaj skupiny B pořádá ve své Birell Aréně, není tedy divu, že hráči se chtějí před svými fanoušky vytáhnout. Úvodní den turnaje je čekali hned dva duely. Do obou český mistr nastoupil v nejsilnější sestavě a v obou uspěl. Nejprve trojice Tomáš Tregler, Michal Obešlo a Dmitrij Prokopcov porazila španělský Club Tenis de Mesa Monte Porreiro 3:1, když jediný zápas prohrál Dmitrij Prokopcov. Ve večerním utkání byli fanoušci absolutně spokojeni, protože domácí družstvo vyhrálo nad belgickým Logis Auderghem TT 3:0. Navíc bez ztráty jediného setu.

TTC Ostrava 2016 hraje turnaj skupiny C v rakouském Salzburgu, a právě domácí tým byl jeho prvním soupeřem. Poprvé v sezoně se v ostravském dresu představil Chilan Felipe Olivares. V extralize ještě nenastoupil, ale v poháru už má první cenné vítězství. Pomohl totiž dvojici Jakub Kleprlík a Filip Delinčák porazil rakouského soupeře 3:0. Snadné to ovšem rozhodně nebylo, Delinčák i Olivares své zápasy vyhrály až v pátém zkráceném setu.

Druhý hrací den čeká HB Ostrov duel se spolufavoritem skupiny portugalským GDCS Juncal. Utkání začíná ve 12 hodin. Ostravané půjdou opět pozdě spát. Nejprve totiž ve 12 hodin změří síly s belgickým TTC Sokah Hoboken, ve 20 hodin pak nastoupí proti španělskému Cajasur Priego TM. Všechna utkání můžete sledovat živě na streamu ETTU TV.

Evropský pohár mužů, 2021/2022

Výsledky českých klubů

Skupina B

HB Ostrov Havlíčkův Brod – Club Tenis de Mesa Monte Porreiro 3:1

Tomáš TREGLER – Ilja ISAKOV 3:0 (8,11,7), Michal OBEŠLO – Nicolás GALVANO 3:0 (6,8,5), Dmitrij PROKOPCOV – Martin BENTANCOR 1:3 (-12,8,-9,-6), Tomáš TREGLER – Miguel Angel VILCHEZ 3:0 (4,6,8).

HB Ostrov Havlíčkův Brod – Logis Auderghem TT 3:0

Tomáš TREGLER – Ludovic BIERNY 3:0 (4,4,4), Michal OBEŠLO – David COMELIAU 3:0 (8,5,6), Dmitrij PROKOPCOV – Kilomo VITTA 3:0 (4,7,7).

Skupina C

TTC Ostrava 2016 – UTTC Sparkasse Salzburg 3:0

Jakub KLEPRLÍK – Michael TRINK 3:1 (10,7,-7,9), Filip DELINČÁK – Francisco SANCHI 3:2 (-7,-5,9,10,4), Felipe OLIVARES – Thomas SANCHI 3:2 (5,-10,-7,5,3).