Úvod vyšel na jedničku, Ostrava v Evropském poháru vyhrála

Jakub Kleprlík jedním bodem a Felipe Olivares dvěma zařídili vítězství na Rumuny

Vstup do bojů v základních skupinách Evropského poháru v chorvatském Varaždinu vyšel hráčům TTC Enfireex Ostrava na jedničku. Ve skupině D porazili rumunský CSS-SZAK Odorheiu Secuiesc 3:1. Ještě dnes večer je čeká další utkání s rakouským Solex-Consult Wiener Neustadt.

Pětisetovou bitvu zvládl v první dvouhře Jakub Kleprlík. Švéd Sebastian Loso střídal lepší momenty se slabšími, v rozhodujícím zkráceném setu ovšem totálně vyhořel a prohrál 0:6. Na úvodní bod navázal Chilan Felipe Olivares, který bez problémů porazil Szilarda Gyorgyho 3:0. Petr Korbel svůj zápas nezačal dobře, prohrával už 0:2 na sety, ale pak dokázal souboj s Kristianem Cervikem srovnat. V pátém setu měli oba hráči mečbol. Za stavu 5:5 však zápas šestým bodem ukončil Maďar ve službách rumunského klubu.

Felipe Olivares však už v další dvouhře žádné další prodlužování utkání nedovolil. Hrál soustředěně a opět bez ztráty setu porazil Sebastiana Losa. Majitel ostravského klubu Petr Korbel měl z vítězství pochopitelně radost. „První utkání je vždy na osahání prostředí, je určitě dobře, že jsme začali se soupeřem, který bude zřejmě ve skupině nejslabší. Chvílemi jsem sledoval na vedlejším stole utkání našich dalších dvou soupeřů a ve skupině. Jsou to oba kvalitní mančafty. Ale my se pochopitelně popereme o postup,“ řekl po utkání Petr Korbel a výstižně dodal: “Já jsem tady do počtu, uhrát to budou muset moji dva spoluhráči.“

Evropský pohár mužů, Varaždin

Výsledky v základních skupinách

Skupina D: TTC Enfireex Ostrava –CSS-SZAK Odorheiu Secuiesc (Rum.) 3:1

Jakub KLEPRLÍK – Sebastian LOSO 3:2 (6,-9,1,-5,0), Felipe OLIVARES – Szilard GYORGY 3:0 (2,2,7), Petr KORBEL –Kristian Cervik 2:3 (-9,-8,3,6,-5), Felipe OLIVARES – Sebastian LOSO 3:0 (7,9,1).